សម្តេចតេជោ ណែនាំឲ្យយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមលើវិស័យសេដ្ឋកិច្ច និងពាណិជ្ជកម្មរវាងកម្ពុជា-វៀតណាម
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានណែនាំឲ្យយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមទៀត ក្នុងការជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងកម្ពុជា-វៀតណាម លើវិស័យសេដ្ឋកិច្ច និងពាណិជ្ជកម្ម
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានណែនាំឲ្យយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមទៀត ក្នុងការជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងកម្ពុជា-វៀតណាម លើវិស័យសេដ្ឋកិច្ច និងពាណិជ្ជកម្ម ទោះបីទំហំពាណិជ្ជកម្មប្រទេសទាំងពីរ បានលើសផែនការគ្រោងទុកក៏ដោយ។
សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្រ្តី បានណែនាំបែបនេះ គឺនៅក្នុងឱកាសអនុញ្ញាតឲ្យលោក ឌិញ ទៀន ហ្ស៊ង សមាជិកការិយាល័យនយោបាយបក្សកុម្មុយនិស្តវៀតណាម និងជាលេខាបក្សកុម្មុយនិស្តវៀតណាមប្រចាំក្រុងហាណូចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ២៧ ខែ មេសា ឆ្នាំ២០២២។
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន មានប្រសាសន៍ថា ទោះបីទំហំពាណិជ្ជកម្មប្រទេសទាំងពីរ បានលើសផែនការគ្រោងទុក តែប្រទេសទាំងពីរត្រូវយកចិត្តទុកដាក់បន្ថែមទៀត ក្នុងការជំរុញកិច្ចសហប្រតិបត្តិការលើ វិស័យសេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្មបន្ថែមទៀត ដោយខិតខំកែប្រែតំបន់ដែលធ្លាប់ជាតំបន់ប្រយុទ្ធគ្នាឲ្យទៅជាតំបន់អភិវឌ្ឍន៍ តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសនិង ការដោះដូរពាណិជ្ជកម្មបន្ថែមទៀត។ ជាមួយគ្នានេះសម្តេចតេជោ ក៏បានជំរុញឲ្យភាគី វៀតណាម ពិនិត្យមើលអ្វីដែលរដ្ឋធានីហាណូយ និងរាជធានីភ្នំពេញអាចធ្វើបានរួមគ្នាបន្តទៀត។
នៅក្នុងជំនួបនោះលោក ឌិញ ទៀន ហ្ស៊ង បានថ្លែងអំណរគុណចំពោះសម្ដេចតេជោ ដែលបានចំណាយពេលវេលាដ៏មមាញឹកអនុញ្ញាតឲ្យលោក និងប្រតិភូបានចូលជួបសម្ដែងការគួរសម។ លោក ឌិញ ទៀនហ្ស៊ង បានវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះវិធានការទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ-១៩ របស់កម្ពុជា ហើយក៏បានគោរពរាយការណ៍ជូនសម្ដេចតេជោអំពីស្ថានភាពកូវីដ -១៩ នៅរដ្ឋធានីហាណូយជាមួយស្ថានភាពសេដ្ឋកិច្ចទិសដៅអភិវឌ្ឍន៍រដ្ឋធានីហាណូយ និងការប្ដេជ្ញាចិត្តពង្រឹងពង្រីកកិច្ចសហប្រតិបត្តិការ រវាងរដ្ឋធានីហាណូយ និងរាជធានីភ្នំពេញ ព្រមទាំងពង្រីកពង្រឹងមិត្តភាព និងការអនុវត្តឲ្យទទួលបានជោគជ័យលើរាល់សេចក្តីថ្លែងការណ៍ កិច្ចព្រមព្រៀង និងរាល់សេចក្ដីសម្រេចទាំងឡាយ របស់ថ្នាក់ដឹកនាំនៃប្រទេសទាំងពីរ៕