មកដឹងទាំងអស់គ្នា! អ្នកចង់ឡើងភ្នំតែមិនមានបទពិសោធន៍ ឥលូវនេះលែងជាបញ្ហា
ការឡើងភ្នំក៏ត្រូវបានចាតើចូលជាកីឡាមួយប្រភេទដែលមានអត្ថប្រយោជន៍ដល់ស្មារតីនិងរាងកាយ។ ជាញឹកញាប់យើងតែងតែបានឃើញប្រជាជនខាងប៉ែកអឺរ៉ុបនិយមចូលចិត្តការឡើងភ្នំ។ តែសម្រាប់ប្រជាជនក្នុងប្រទេសយើងវិញក៏មានអ្នកស្រឡាញ់ចូលចិត្តការឡើងភ្នំផ្សងព្រេងមិនតិចដែរ គ្រាន់តែតាមតំបន់មួយចំនួនយើងនៅមិនទាន់មានអ្នកជំនាញច្បាស់លាស់មកបង្ហាត់បង្ហាញទើបយើងមិនសូវបានឃើញសកភាពទាំងនោះកន្លងមក។
តែឥលូវនេះប្រិយមិត្តអាចឡើងភ្នំដោយជឿជាក់បានហើយ ព្រោះថានៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាយើងកំពុងតែមានកន្លែងបង្រៀនសម្រាប់អ្នកចង់ចេះឡើងភ្នំជាពិសេស។
“ Cambodia Climbing Federation” គឺជាសាលាបង្ហាត់បង្រៀនទៅលើការចូលព្រៃ ឡើងភ្នំ មានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងខេត្តសៀមរាប។ លោកគ្រូដែលជាអ្នកបង្ហាត់បង្រៀនសុទ្ធសឹងតែជាអ្នកមានបទពិសោធន៍យូរឆ្នាំ និងមានជំនាញច្បស់លាស់ទៅលើការដើរព្រៃឡើងភ្នំ។
សម្រាប់ប្រិយមិត្តដែលស្រឡាញ់ចូលចិត្តកីឡាប្រភេទនេះ ហើយមានបំណងចង់ទៅរៀនអាចទំនាក់ទំនងបានតាមរយៈទូរស័ព្ទលេខ ០៩២ ៣៣៦ ៩២៤ ឬចូលទៅកាន់ទំព័រ Facebook Page Cambodia Climbing Federation ដើម្បីតាមដានព័ឥមានបន្ថែម ៕
ការឡើងភ្នំក៏ត្រូវបានចាត់ទុកជាកីឡាមួយប្រភេទដែលមានអត្ថប្រយោជន៍ដល់ស្មារតី និងរាងកាយ។ ជាញឹកញាប់យើងតែងតែបានឃើញប្រជាជនខាងប៉ែកអឺរ៉ុបនិយមចូលចិត្តការឡើងភ្នំ។
តែសម្រាប់ប្រជាជនក្នុងប្រទេសយើងវិញ ក៏មានអ្នកស្រឡាញ់ចូលចិត្តការឡើងភ្នំផ្សងព្រេងមិនតិចដែរ គ្រាន់តែតាមតំបន់មួយចំនួនយើងនៅមិនទាន់មានអ្នកជំនាញច្បាស់លាស់មកបង្ហាត់បង្ហាញទើបយើងមិនសូវបានឃើញសកភាពទាំងនោះកន្លងមក។
ឥលូវនេះប្រិយមិត្តអាចឡើងភ្នំដោយជឿជាក់បានហើយ ព្រោះថានៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាយើងកំពុងតែមានកន្លែងបង្រៀនសម្រាប់អ្នកចង់ចេះឡើងភ្នំជាពិសេស។
“Cambodia Climbing Federation” គឺជាសាលាបង្ហាត់បង្រៀនទៅលើការចូលព្រៃ ឡើងភ្នំ មានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងខេត្តសៀមរាប។ លោកគ្រូដែលជាអ្នកបង្ហាត់បង្រៀនសុទ្ធសឹងតែជាអ្នកមានបទពិសោធន៍យូរឆ្នាំ និងមានជំនាញច្បស់លាស់ទៅលើការដើរព្រៃឡើងភ្នំ។
សម្រាប់ប្រិយមិត្តដែលស្រឡាញ់ចូលចិត្តកីឡាប្រភេទនេះ ហើយមានបំណងចង់ទៅរៀនអាចទំនាក់ទំនងបានតាមរយៈទូរស័ព្ទលេខ ០៩២ ៣៣៦ ៩២៤ ឬចូលទៅកាន់ទំព័រ Facebook Page Cambodia Climbing Federation ដើម្បីតាមដានព័ត៌មានបន្ថែម ៕