ផ្លូវលំក្រាលគ្រួសក្រហម៣ខ្សែ និងលូប្រអប់ធំៗក្នុងស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ច្រើនដល់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ
កំពង់ឆ្នាំង៖ ផ្លូវលំក្រាលគ្រួសក្រហម៣ខ្សែ និងលូប្រអប់ចំនួន៣ ស្ថិតក្នុងស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានផ្តល់ប្រយោជន៍យ៉ាងច្រើនដល់ជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងការដឹកកសិផលពីស្រែទៅផ្ទះ ការទៅមកមណ្ឌលសុខភាព សិស្សសាលាទៅមកសាលារៀន និងកម្មករកម្មការនីធ្វើដំណើរទៅធ្វើការជាដើម។ នៅព្រឹកថ្ងៃទី០៥ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥នេះ អន្តរក្រសួងបានចុះពិនិត្យ និងវាយតម្លៃលើការថែទាំខួបផ្លូវចំនួន៣ខ្សែនេះ និងដឹកនាំក្រុមការងារពីឯកឧត្តម ចាន់ ដារ៉ុង រដ្ឋលេខាធិការ សមាជឹកគណៈកម្មាការលទ្ធកម្ម ក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ។
ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅ និងកំពុងប្រើប្រាស់ផ្លូវទាំង៣ខ្សែក្នុងស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានបង្ហាញពីការសប្បាយចិត្ត ក្រោយបានឃើញរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានដឹងសុខទុក្ខប្រជាពលរដ្ឋនៅតាមមូលដ្ឋាន តាមរយៈក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ បានកសាងផ្លូវ និងបានថែទាំខួបជាប្រចាំមិនអោយផ្លូវក្រាលគ្រួសក្រហមទាំង៣ខ្សែ និងលូប្រអប់៣កន្លែងនេះ មិនអោយខូចខាតនោះឡើយ។ ក្រោយពីទទួលបានផ្លូវទាំង៣ខ្សែ និងលូប្រអប់នេះ ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់បានអរគុណថ្នាក់ដឹកនាំដែលបានប្រែក្លាយផ្លូវ៣ខ្សែនេះពីផ្លូវរទេះមកជាផ្លូវក្រាលគ្រួសក្រហម និងបានកសាងលូប្រអប់យ៉ាងស្អាតសំរាប់ប្រជាពលរដ្ឋប្រើប្រាស់ជាប្រយោជន៍ដ៏សំខាន់ សំរាប់បង្កើនជីវភាពរស់នៅក្នុងគ្រួសារបានមួយកម្រឹតទៀត ជាពិសេសបានកាត់បន្ថយនូវការចំណាយថវិកាធ្វើដំណើរក្នុងគ្រួសារផងដែរ៕ កាំង ហុងវាស្នា