កម្មករនៅតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសខេត្តស្វាយរៀង ចូលរួមមូលនិធិជាមួយរដ្ឋាភិបាល ព្រោះចង់ឃើញការអភិវឌ្ឍបន្ថែមទៀត
កម្មករនិយោជិតរោងចក្រនៅក្នុងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរួមមាន តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស តាយ សេង បាវិត, តំបន់ស៊ីន បាវិត, និងតំបន់អ៊ិនធើវៀ អូតូម៉ូបាល អ៊ិនដាស្រ្ទៀល ខមផ្លេកស៍ បានបរិច្ចាគថវិកាចូលក្នុងមូលនិធិ ដោយសារចង់ចូលរួមអភិវឌ្ឍកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅតាមតំបន់ព្រំដែន។
កម្មករនិយោជិតនៅខេត្តស្វាយរៀង នៅថ្ងៃទី ៦ ខែកញ្ញាឆ្នាំ២០២៤នេះ បានយល់ច្បាស់អំពីគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ត្រីកោណកម្ពុជា-វៀតណាម-ឡាវ (CLV) និងធ្វើការចូលរួមបរិច្ចាគថវិកាក្នុងមូលនិធិអភិវឌ្ឍកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅតាមតំបន់ព្រំដែន ព្រោះចង់ចូលរួមជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការការពារព្រំដែន។
ពួកគាត់បានអំពាវនាវដល់កម្មកនិយោជិតផ្សេងទៀត គួរតែចៀសវាងការជឿតាមការឃោសនាអកុសលរបស់ក្រុមជ្រុលនិយមនៅក្រៅប្រទេសដែលបានបំផុសឲ្យមានបាតុកម្ម និងប្រកាសប្រឆាំងចំពោះសកម្មភាពប៉ុនប៉ងផ្តួលរំលំរដ្ឋាភិបាលស្របច្បាប់។
កម្មករនិយោជិតនៅរោងចក្រក្នុងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសរួមមាន តំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេស តាយ សេង បាវិត, តំបន់ស៊ីន បាវិត, និងតំបន់អ៊ិនធើវៀ អូតូម៉ូបាល អ៊ិនដាស្រ្ទៀល ខមផ្លេកស៍ បានបង្ហាញពីពេញចិត្តចំពោះរាជរដ្ឋាភិបាលក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជណាចក្រកម្ពុជា។
ពួកគាត់បានមើលឃើញថា សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត បាននិងកំពុងខិតខំប្រឹងប្រែងដោយឥតឈប់ឈរ ដើម្បីអភិវឌ្ឍហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនៅតាមព្រំដែនតាមរយៈការបង្កើតឱ្យមានមូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមតំបន់ព្រំដែនដែលជាការបើកឱកាសឱ្យពលរដ្ឋគ្រប់និន្នាការនយោបាយទាំងអស់បានចូលរួមកសាងប្រទេសជាតិរួមគ្នា។
កម្មករនិយោជិតនៅខេត្តស្វាយរៀង បានយល់កាន់តែច្បាស់ពីគម្រោងទុច្ចរិតរបស់ក្រុមឧទ្ទាមក្រៅច្បាប់នៅក្រៅប្រទេសមួយចំនួន តាមរយៈការបំផុសឲ្យមានការធ្វើបាតុកម្មប្រឆាំងនឹងគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍តំបន់ CLV និងប៉ុនប៉ងបាតុកម្មផ្តួលរំលំរដ្ឋាភិបាលស្របច្បាប់ ដែលតម្រូវឱ្យពលរដ្ឋចូលរួមជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ដើម្បីទប់ស្កាត់អំពើបង្កហេតុទាំងអស់នេះ។
កម្មកររោងចក្រសហគ្រាសក្នុងតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសទាំងអស់ បានបង្ហាញនូវការគាំទ្រដល់រាជរដ្ឋាភិបាល ថែមទាំងបានប្តេជ្ញាចិត្តផ្សព្វផ្សាយបន្តដល់កម្មករនិយោជិតក្នុងមូលដ្ឋានរបស់ខ្លួនឱ្យបានទូលំទូលាយ និងចូលរួមបរិច្ចាគថថវិកាដល់មូលនិធិកសាងហេដ្ឋរចនាសម្ព័ន្ធព្រំដែនដោយស្ម័គ្រចិត្តទាំងអស់គ្នា៕