ពលរដ្ឋ​ខ្មែរត្រឡប់​ពីអាមេរិក​ស្ងើច​សរសើរ​ការ​ដឹកនាំ​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល​ធ្វើ​ឱ្យ​ប្រទេស​ជាតិ​មាន​ការ​អភិវឌ្ឍ
បន្ទាប់ពីបានដើរលេងកម្សាន្តនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាជាច្រើនសប្តាហ៍កន្លងទៅនេះ ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​មក​ពី​សហ​រដ្ឋ​អាម៉េរិក​បានបង្ហាញការភ្ញាក់ផ្អើល និងស្ងើច​សរសើរ​ចំពោះ​ការ​ដឹក​នាំ​របស់​រាជ​រដ្ឋាភិបាល​ធ្វើ​ឱ្យ​ប្រទេសក​ម្ពុជា ​មានការអភិវឌ្ឍ រីកចម្រើនគ្រប់ទីកន្លែង។
ពលរដ្ឋខ្មែរមកពីសហរដ្ឋអាមេរិកនៅព្រឹកថ្ងៃទី១៦ខែកុម្ភៈនេះបានប្រាប់ BTV ឲ្យដឹងថា អស់​រយៈ​ពេល​ជិត​មួយ​ខែ​មក​ហើយ ដែលពួកគាត់បានមកប្រទេសកម្ពុជា និងបាន​ដើរ​លេង​នៅ​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ ​តាមបណ្តាខេត្តមួយចំនួន ជាពិសេសស្រុកកំណើតនៅខេត្តព្រៃវែង។ ពលរដ្ឋខ្មែរ​​ទើប​ត្រឡប់​ពី​អាមេរិកសង្កេតឃើញថា បច្ចុប្បន្នប្រទេសកម្ពុជាមានការអភិវឌ្ឍរីកចម្រើនច្រើន ទាំង​ហេដ្ឋា​រចនា​សម្ព័ន្ធ ផ្លូវ ស្ពាន ព្រលានយន្តហោះថ្មីស្អាតទំនើប និងអគារ​ខ្ពស់ៗ​រាប់​សិប​ដែល​ពួក​គាត់​មិន​នឹកស្មានដល់។
ពលរដ្ឋខ្មែរមកពីសហរដ្ឋអាមេរិកនោះបន្តទៀតថា បើទោះបីបច្ចុប្បន្នប្រទេសកម្ពុជា និងថៃ មាន​ជម្លោះ​ព្រំដែន​ជា​មួយគ្នាក្តី តែក្រៅពីតំបន់ជម្លោះព្រំដែន ប្រទេសកម្ពុជា មានសុវត្ថិភាព និង​សណ្តាប់​ធ្នាប់​ល្អ ម្លោះហើយប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរនៅបរទេស ក៏ដូចជាភ្ញៀសទេសចរ អាច​មក​លេង​ប្រទេស​កម្ពុជា​បានជាធម្មតា ពីព្រោះមានតំបន់ទេសចរណ៍ស្អាតៗជាច្រើន ជាពិសេស​នៅ​តំបន់​ប្រាសាទ​អង្គរវត្ត ខេត្តសៀមរាប។
សូមជម្រាបថា ប្រទេសកម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន អតីត​នាយក​រដ្ឋ​មន្រ្តី ​និងបច្ចុប្បន្នបន្តដឹកនាំដោយ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីកម្ពុជា បាន​ដឹកនាំ​ប្រទេស​ជាតិ​ឱ្យមានការអភិវឌ្ឍរីកចម្រើនលើគ្រប់វិស័យ និងបានយក​ចិត្ត​ទុក​ដាក់​ពី​សុខ​ទុក្ខ​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​គ្រប់​កាលៈទេសៈ៕ អត្ថបទ៖ទូច សោភ័ណ