ប្រឡាយទឹកក្នុងឃុំកោះសំរោង សមិទ្ធផលថ្មី នៃស្រុកកំពង់សៀម ត្រូវបាន​អាជ្ញាធរ​ធ្វើ​ការ​ស្តារ​ឡើង​វិញ
ប្រឡាយជាង ៣០០០ ម៉ែត្រ ជាសមិទ្ធផលថ្មី ក្នុងឃុំកោះសំរោង នៃស្រុកកំពង់សៀម ត្រូវ​បាន​អាជ្ញាធរ​ធ្វើ​ការស្តារឡើងវិញ និងកែលម្អដើម្បី​ធ្វើ​ជា​អាង​ស្តុក​ទឹក​សម្រាប់​បង​ប្អូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​នៅ​តំបន់​នោះ​ស្រោចស្រព​ដំណាំកសិកម្ម និងការរស់នៅប្រចាំថ្ងៃ។
ឃុំកោះសំរោង ជាឃុំមួយមានផ្ទៃស្ថិតលើតំបន់ដីកោះ និងជាឃុំមួយក្នុងចំណោមឃុំទាំង១៥ នៃ​ស្រុក​កំពង់សៀម ខេត្តកំពង់ចាម ហើយឃុំនេះហ៊ុមព័ទ្ធជុំវិញដោយទឹកទន្លេមេគង្គ។ លោក សក សុក មេឃុំកោះសំរោង នៃស្រុកកំពង់សៀម ខេត្តកំពង់ចាម បានឲ្យដឹងថា តាមរយៈ​ថវិកា​មូល​និធិ​ឃុំ​សង្កាត់​ឆ្នាំ​២០២៥ រដ្ឋបាលឃុំបានយកថវិកានេះ ទៅអភិវឌ្ឍន៍ដោយស្តារប្រឡាយ និង​ពង្រីក​អាង​ស្តុក​ទឹកនៅរដូវប្រាំងបានប្រវែងជិត ៤ពាន់ម៉ែត្រ។ លោកមេឃុំកោះសំរោង បញ្ជាក់ថា ប្រឡាយ​មួយ​នេះជាសមិទ្ធផលថ្មីមួយដែលចាំបាច់បំផុតសម្រាប់អ្នកភូមិ ក្នុងការធ្វើកសិកម្ម និង​ជួយ​លើក​ស្ទួយ​ជីវភាព​ប្រចាំថ្ងៃ​ដោយ​ពលរដ្ឋ​អាចទាញ​ទឹក​មក​ប្រើ​ប្រាស់​ដោយ​មិន​អាច​ខ្វះ​ខាត​បន្ត​ទៀត​នៅ​រដូវប្រាំង។
ទន្ទឹមនឹងនេះដែរ លោក សន សុក មេឃុំកោះសំរោង រូបនេះ​ក៏​បាន​ប្តេជ្ញា​ចិត្ត​បន្ត​បម្រើ​សេវា​សាធារណៈ​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋដែលមកទទួលសេវាតាមតម្រូវដោយធ្វើឲ្យលឿនរហ័ស តម្លាភាព និង​បន្ត​ដឹកនាំកសាងអភិវឌ្ឍន៍នៅមូលដ្ឋានឲ្យកាន់តែរីកចម្រើនបន្ថែមទៀត។ លោកមេ​ឃុំ​បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា ​រដ្ឋបាលឃុំ ក៏បាន ត្រៀមផែនការអភិវឌ្ឍន៍ផ្លូវបេតុងដែលសេសសល់ រួមនឹង​បន្ត​អភិវឌ្ឍន៍​តំបន់​ក្រោយ​សាលា​ឃុំធ្វើជាទំបន់បង្ហៀទឹក មានសួនច្បារអាចឲ្យបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋដើរហាត់ប្រាណ និង​លំហែកម្សាន្តនៅពេលល្ងាចផងដែរ៕ អត្ថបទ៖ ថុង សីហា