អ្នកទេសចរជាង៦ម៉ឺននាក់ ទស្សនារមណីយដ្ឋានអង្គរ នៅថ្ងៃពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំចិន វៀតណាម
អ្នកទេសចរជាតិ និងអន្ដរជាតិ ជាង៦ម៉ឺននាក់ បានទស្សនារមណីយដ្ឋានអង្គរ នៅ​ថ្ងៃពិធី​បុណ្យ​ចូល​ឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីចិន វៀតណាម ក្នុងរយៈពេលបីថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី១៧​ដល់​ថ្ងៃ​ទី​១៩​ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦​នេះ នេះបើយោងតាមរបាយការណ៍អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា បានបង្ហាញនៅថ្ងៃ​ទី១៩ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦នេះ ។
របាយការណ៍ របស់នាយកដ្ឋាន អភិវឌ្ឍន៍ទេសចរណ៍ និងវប្បធម៌ធម្មជាតិ របស់អាជ្ញាធរ​ជាតិ​អប្សរាបានលើកឡើងថា ក្នុងចំណោមភ្ញៀវទេសចរសរុប៦០៤៧១នាក់ ក្នុងនោះ ក៏មាន​ភ្ញៀវប​រទេស​ចំនួន១៣០៩៦នាក់ និងភ្ញៀវខ្មែរចំនួន ៤៧ ៣៧៥នាក់។ អ្នកទេសចរអន្ដរជាតិ​បាន​លើក​ឡើង​ថា បានលើកឡើងថា ពួកគាត់ពិតជាមានភាពសប្បាយរីករាយ ដែលបានមកដល់សៀមរាប ប្រកបដោយសុខសន្ដិភាព និងសុវត្ថិភាពល្អ   ហើយពួកគាត់​បាន​ទៅ​ទស្សនា​ប្រាសាទ​អង្គ​ដ៏​ស្រស់​ស្អាត ដូចភាពល្បីល្បាញនៅក្នុងពិភពលោកមែន។ពួកគាត់បានលើកឡើងថា នៅប្រទេស​កម្ពុជា មានប្រាសាទបុរាណទដ៏អស្ចារ្យ សម្រាប់ឱ្យអ្នកទេសស្សនាដោយមិនជិនណាយ ខណៈដែលប្រាសាទអង្គរនេះមានភាពស្រស់បំព្រង អមដោយ​ទិដ្ឋភាព​និង​ទេសភាព​ដ៏​ត្រកាល​ផង​ដែរ​។
បើតាមរបាយការណ៍អាជ្ញាធរជាតិអប្សរា បានបញ្ជាក់ថា នៅក្នុងពិធីចូលឆ្នាំប្រពៃណីចិន វៀតណាម ​មានអ្នកទេសចរជាច្រើនជាតិសាសន៍ បានទស្សនាប្រាសាទអង្គរ និងប្រាសាទ​បុរាណ​ជា​ច្រើន​ទៀត ក្នុងរមណីដ្ឋានអង្គរ ចាប់ពីថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ មានភ្ញៀវទេសចរ​ជា​ច្រើន​ជាតិ​សាសន៍​ចំនួន​៦០៤៧១​នាក់។ ពួក​គាត់បានដើរទស្សនាប្រកបដោយ​សុខ​សន្ដិភាព និង​សុវត្ថិភាព​ល្អ៕