ក្រុមហាម៉ាស៖ ចំណាប់ថ្នូរបន្ទាប់នឹងត្រូវដោះលែងនៅថ្ងៃសៅរ៍ខាងមុខនេះ តាមការគ្រោងទុក
ក្រុមហាម៉ាស បានបញ្ជាក់កាលពីថ្ងៃចន្ទ (២០ មករា) ថា ខ្លួននឹងដោះលែងចំណាប់ថ្នូរបន្ទាប់ដែលឃុំខ្លួននៅតំបន់ហ្កាហ្សា នៅថ្ងៃសៅរ៍ ២៥ មករា ខាងមុខនេះ ដូចដែលបានគ្រោងទុក បន្ទាប់ពីមន្ត្រីក្នុងក្រុមសកម្មប្រយុទ្ធប៉ាឡេស្ទីនម្នាក់និយាយថា អ្នកទាំងនោះនឹងត្រូវដោះលែងមួយថ្ងៃយឺតជាងការរំពឹងទុក។
ក្រុមហាម៉ាស គ្រោងនឹងដោះលែងចំណាប់ថ្នូរជាង ៩០នាក់ ក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានសប្តាហ៍ខាងមុខ ជាផ្នែកនៃកិច្ចព្រមព្រៀងបទឈប់បាញ់ដ៏ស្មុគស្មាញមួយ ដែលបានឈានដល់ជាមួយអ៊ីស្រាអែលក្នុងខែនេះ ដែលអាចបញ្ចប់សង្រ្គាមរយៈពេល ១៥ខែនៅហ្កាហ្សា។
ក្រុមសកម្មប្រយុទ្ធនេះបាននិយាយនៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍មួយថា ចំណាប់ថ្នូរក្រុមបន្ទាប់នឹងត្រូវដោះលែងនៅថ្ងៃសៅរ៍ ជាថ្នូរនឹងអ្នកទោសប៉ាឡេស្ទីន និងអ្នកជាប់ឃុំដែលត្រូវបានចាប់ខ្លួនដោយអ៊ីស្រាអែល។ សូមបញ្ជាក់ថា ក្រុមហាម៉ាស ត្រូវបានគេរំពឹងថានឹងដោះលែងចំណាប់ថ្នូរអ៊ីស្រាអែល ៤នាក់នៅថ្ងៃសៅរ៍ រយៈពេល ថ្ងៃបន្ទាប់ពីបទឈប់បាញ់ចូលជាធរមន។
កិច្ចព្រមព្រៀងបទឈប់បាញ់នេះបង្ហាញពីដំណាក់កាលឈប់បាញ់ដំបូងរយៈពេល ៦សប្តាហ៍ ហើយរួមបញ្ចូលទាំងការដកកងកម្លាំងអ៊ីស្រាអែលបន្តិចម្តងៗពីតំបន់ហ្កាហ្សាស្ទ្រីប និងការដោះលែងចំណាប់ថ្នូរដែលក្រុមហាម៉ាសបានចាប់ខ្លួន ដោះដូរនឹងអ្នកទោសប៉ាឡេស្ទីន នៅអ៊ីស្រាអែល៕