អភិបាលខេត្តតាកែវ៖ មន្រ្តីរាជការចូលនិវត្តន៍ និងអតីតយុវជនមានគុណបំណាច់ចំពោះជាតិមិនអាចកាត់ថ្លៃបាន
នៅក្នុងឱកាសអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយបងប្អូនមន្ត្រីរាជការចូលនិវត្តន៍និងនិងអតីតយុទ្ធជននៅក្នុងខេត្តតាកែវរសៀលថ្ងៃសៅរ៍ ទី ១៦ ខែ កុម្ភៈ: ឆ្នាំ ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានលើកឡើងពីគុណសម្បត្តិចំពោះបងប្អូនមន្ត្រីរាជការចូលនិវត្តន៍និងបងប្អូនអតីតយុទ្ធជនទាំងអស់ ដែលកន្លងមកបានបូជាឈាមស្រស់សាច់ស្រស់ក្នុងការការពារប្រទេសឲ្យមានសុខសន្តិភាពនិងរួមចំណែកកសាងសង្គមជាតិអោយមានការរីកចម្រើន ហើយបើគ្មានបងប្អូនមន្ត្រីរាជកាចូលនិវត្តន៍ជាពិសេសបងប្អូនអតីតយុទ្ធជនចូលរួមការពារប្រទេសនិងកសាងអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសជាតិ ប្រទេសយើងក៏មិនអាចមានសុខសន្តិភាពនិងមានការរីកចម្រើនដូចបច្ចុប្បន្ននេះដែរ។
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្តតាកែវ បានសម្ដែងការដឹងគុណ និងកោតសរសើរ ចំពោះមន្ត្រីរាជការចូលនិវត្តន៍និងអតីតយុទ្ធជនទាំងអស់ ដែលកន្លងមកបានខិតខំបំពេញការងារ បម្រើជាតិមាតុភូមិ ស្ទើរពេញមួយជីវិតរបស់ខ្លួន ដោយមិនខ្លាចនឿយហត់ ដើម្បីរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល អភិវឌ្ឍប្រទេសជាតិបានរីកចម្រើននាពេលកន្លងមកនេះ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះឯកឧត្តមអភិបាលខេត្តតាកែវ ក៏បានលើកឡើង ពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង របស់ថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តបច្ចុប្បន្ន ក្នុងការអភិវឌ្ឍខេត្តតាកែវដែលជាខេត្តបង្កើតទឹកដីមុនគេឲ្យកាន់តែរីកចម្រើនថែមទៀត ដើម្បីទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរណ៍មកកំសាន្តកាន់តែច្រើន អាជ្ញាធរគ្រោងនឹងសាងសង់ប្រាសាទមួយនៅកណ្ដាលបឹងតាកែវ និងផ្លូវក្រវ៉ាត់បឹង ពោល ធ្វើយ៉ាងណា ប្រែក្លាយ បឹងតាកែវ ជាទីដ៏មានភាពស្រស់ស្អាត និងទាក់ទាញ ក្នុងនោះដែរអាជ្ញាធរ ក៏បាននឹងកំពុង គៀងគរអ្នកវិនិយោគគិនបរទេសជាច្រើនចូលមក បណ្ដាក់ទុកនៅក្នុងខេត្ត សំដៅបង្កើតឱកាសការងារ និងលើកស្ទួយកម្រិតជីវភាពប្រជាពលពលរដ្ឋនិងសេដ្ឋកិច្ចខេត្តទាំងមូលកាន់តែប្រសើរឡើងសំដៅរួមចំណែក ទៅសម្រេចចក្ខុវិស័យកម្ពុជាឆ្នាំ ២០៥០ ក្លាយជាប្រទេស មានចំណូលកម្រិតខ្ពស់៕