សម្ដេចប្រមុខរដ្ឋស្ដីទី អនុញ្ញាតឲ្យឯកអគ្គរាជទូតថៃប្រចាំកម្ពុជា ចូលជួបនិងប្រគល់សារតាំង
សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្តីទីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា អនុញ្ញាតឲ្យ ឯកឧត្តម Tull Traisorat ឯកអគ្គរាជទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាពនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ ប្រចាំនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ចូលជួប និងប្រគល់សារតាំង នៅវិមានព្រឹទ្ធសភា រាជធានីភ្នំពេញ។
សូមជម្រាបថា ទំនាក់ទំនងកម្ពុជា-ថៃ នាពេលបច្ចុប្បន្ននេះស្ថិតក្នុងស្ថានភាពល្អប្រសើរដែលភាគីទាំងពីរកម្ពុជា និងថៃ បានមូលមតិគ្នាតែដំឡើងកម្រិតនៃទំនាក់ទំនងទ្វេភាគី ទៅជាភាពជាដៃគូរឹងមាំ ដើម្បីសន្តិភាព និងវិបុលភាព ឱ្យទៅជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្រ។
ក្រៅពីនេះកម្ពុជា-ថៃ បានឯកភាពគ្នាពង្រឹងទំនាក់ទំនងលើការរក្សាសន្តិសុខថាមពល កិច្ចសហប្រតិបត្តិការរុករកប្រភពថាមពលថ្មីៗជាបន្តទៀត។ កម្ពុជានិងថៃ បានឯកភាពគ្នា សម្រួលដំណើរទៅវិញទៅមករបស់ពលករក្នុងអំឡុងពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិកាលពីខែមេសាឆ្នាំមុន តាមរយៈការសម្រួលថ្លៃទិដ្ឋាការគ្នាទៅវិញទៅមក។ កម្ពុជា និងថៃ ក៏បានប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ ក្នុងការពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការក្នុងវិស័យទេសចរណ៍ ស្របតាមទិសស្លោក គឺព្រះរាជាណាចក្រពីរ គោលដៅទេសចរណ៍តែមួយផងដែរ។
តាមរយៈការដឹកនាំរបស់សម្ដេចប្រមុខរដ្ឋស្ដីទី និងជាប្រធានព្រឹទ្ធសភាពនៃកម្ពុជា នៅក្នុងអាណត្តិទី៥ នៃព្រឹទ្ធសភានេះ សម្តេចបានផ្ដោតអាទិភាពសំខាន់ទៅលើកិច្ចការងារបរទេស។ សម្ដេចបានដាក់ចេញការពង្រឹងទំនាក់ទំនងការទូតសភារបស់កម្ពុជាជាមួយបណ្ដាប្រទេសជាមិត្តបន្ថែមទៀតផងដែរ៕