២. ផ្លាស់ប្តូរបទពិសោធន៍ និងកម្មវិធីសិក្សារវាងសាកលវិទ្យាល័យទាំង៣ សម្រាប់សាស្ត្រាចារ្យ បុគ្គលិក និងនិស្សិតក្នុងរយៈពេលខ្លី ឬរយៈពេលវែង
៣. បង្កើតកិច្ចការស្រាវជ្រាវ ទស្សនាវដ្តីសិក្សា និងការបោះពុម្ពផ្សាយរួមគ្នា
៤. រៀបចំសន្និសីទ និងសិក្ខាសាលាអន្តរជាតិ
៥. សាកលវិទ្យាល័យ KYUNGNAM COLLEGE OF INFORMATION AND TECHNOLOGY និងសាកលវិទ្យាល័យ KOREA DICAPOEM INSTITUTE នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ នឹងទទួលយកនិស្សិតរបស់សាកលវិទ្យាល័យចេនឡា យ៉ាងច្រើនលើសលុបដើម្បីទៅបន្តការសិក្សារយៈពេលខ្លី ឬរយៈពេលវែង រហូតដល់ថ្នាក់បណ្ឌិត និងផ្តល់ឱកាសឱ្យនិស្សិតអាចធ្វើការងារក្រៅម៉ោងដោយមិនកំណត់ពេលវេលា គឺអាស្រ័យលើសមត្ថភាពភាសាកូរ៉េរបស់និស្សិតផ្ទាល់។
ជាចុងក្រោយលោកបណ្ឌិត អ៉ី លីម៉ា សាកលវិទ្យាធិការ នៃសាកលវិទ្យាល័យចេនឡា បានគោរពអញ្ជើញលោកសាស្ត្រាចារ្យមហាបរិញ្ញា Tae Sang Kim សាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យ KYUNGNAM COLLEGE OF INFORMATION AND TECHNOLOGY និងលោកសាស្ត្រាចារ្យមហាបរិញ្ញា Sang Ok Lee សាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យ KOREA DICAPOEM INSTITUTE
ក៏ដូចជាសាស្ត្រាចារ្យ និងអ្នកស្រាវជ្រាវនៃសាកលវិទ្យាល័យទាំងពីរ ចូលរួមសន្និសីទអន្តរជាតិរបស់សាកលវិទ្យាល័យចេនឡា លើកទី១ នឹងគ្រោងធ្វើនៅឆ្នាំ២០២៥ ឆាប់ៗខាងមុខនេះ។ ឆ្លើយតបត្រឡប់មកវិញ សាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យទាំងពីរ ក៏បានគោរពអញ្ជើញថ្នាក់ដឹកនាំ និងសហការីនៃសាកលវិទ្យាល័យចេនឡា ទៅទស្សនកិច្ចសិក្សា ផ្លាស់ប្តូរបទពិសោធន៍ និងចូលរួមសន្និសីទអន្តរជាតិនៅពាក់កណ្តាលឆ្នាំ២០២៥នេះផងដែរ។ ជាពិសេសនោះសាកលវិទ្យាធិការនៃសាកលវិទ្យាល័យទាំងពីរ ពិតជាចង់ឃើញនិស្សិតរបស់សាកលវិទ្យាល័យចេនឡាយ៉ាងតិចចំនួន ៥០នាក់ បានទៅសិក្សារយៈពេលខ្លី ឬរយៈពេលវែងនៅឆ្នាំ២០២៥នេះ និងរាប់រយនាក់នៅឆ្នាំបន្តបន្ទាប់ទៀត។