សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រាប់ពីភាពជោគជ័យចំពោះការអប់រំកូនចៅ ហើយផ្តាំកុំឲ្យមានភាពលំអៀង ខណៈមានកូនចៅច្រើន
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភាកម្ពុជា បានប្រាប់ពីភាពជោគជ័យចំពោះការអប់រំកូនចៅ តាំង ពីតូចរហូតដល់ធំ ហើយសម្តេចក៏បានផ្តាំផងដែរថា ប្រសិនបើអ្នកណាមានកូន និង ចៅច្រើនសូមកុំមានភាពលំអៀងចំពោះពួកគេឲ្យសោះ គប្បីត្រូវស្រលាញ់ឲ្យបានស្មើៗគ្នា។
តាមរយៈបណ្តាញសង្គមហ្វេសបុក នាព្រឹកថ្ងៃទី២៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ដោយភ្ជាប់មកជា មួយរូបថតព និងអោបចៅផងនោះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានលើកឡើងថា កាលពីចៅនៅតូចៗ គឺបែបនេះ ដណ្តើមគ្នាឲ្យតា ព ឬអោបដល់ធំឡើងបានមកត្រឹមក្បែរ។ នៅសល់ចៅទី២១ និង២២គ្រាន់មកជិតនិងថើបលោកតា។ ជីវិតមនុស្សកាន់តែចាស់កាន់តែឯកោ តែនេះជាក្រិត្យក្រមធម្មជាតិដែលជៀសមិនរួច។
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានលើកឡើងទៀតថា« ខ្ញុំអប់រំកូននិងចៅបែបនេះគឺប្រើប្រាស់ភាពជិតស្និតមើលថែពួកគេពីតូចរហូតដល់ធំទោះពួកគេមិនមានពេលច្រើនជួបយើងទៀតក៏ដោយ។វិន័យខ្ញុំប្រើតែជាមួយកូនតែមិនបានប្រើចំពោះចៅទេ។ប្រសិនមានកូននិងចៅច្រើនសូមកុំលំអៀងឲ្យសោះត្រូវផ្តល់ការស្រឡាញ់ស្មើៗគ្នា កុំលើកមួយដាក់មួយដែលនេះគឺជាចំណែកតូចមួយនៃជោគជ័យក្នុងការអប់រំកូននិងចៅរបស់ខ្ញុំ»៕