យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ចូលរួមសកម្មភាពសម្រួល និងអប់រំពីច្បាប់ចរាចរណ៍នៅតាមភ្លើងស្តុប
យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្រៅពីជួយលើការងារតាមសាលារៀនដែលខ្លួនសិក្សា ពួកគេក៏ចូលរួមការងារសង្គមជាច្រើនផងដែរ។ ការងារសង្គមទាំងនោះ ក៏រាប់បញ្ចូលលើការងារចរាចរណ៍ ដែលពួកគេតែងចូលរួមជាមួយសមត្ថកិច្ចជំនាញ ដើម្បីសម្រួលការកកស្ទះ ក៏ដូចជាការអប់រំពីច្បាប់ចរាចរណ៍ដល់អ្នកបើកបរ។
ជារៀងរាល់ចុងសប្ដាហ៍ ក្រុមយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា មកពីវិទ្យាល័យហ៊ុនសែនសរីភាព និងវិទ្យាល័យហ៊ុនសែនតាខ្មៅ តែងមកចូលរួមជាមួយសមត្ថកិច្ចជំនាញ ក្នុងការជួយសម្រួលចរាចរណ៍ ក៏ដូចជាជួយអប់រំពីច្បាប់ចរាចរណ៍ដល់អ្នកបើកបរតាមភ្លើងស្តុប។
ក្នុងឯកសណ្ឋានជាយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ពួកគេបានមកដល់ទីតាំងពីព្រឹកព្រលឹម ដើម្បីចាប់ផ្ដើមការងារជាមួយសមត្ថកិច្ច។ ក្នុងការចូលរួមលើការងារសង្គមដោយស្ម័គ្រចិត្ត និងមិនទទួលបានប្រាក់កម្រៃនេះ ពួកគេមិនរុញរាក្នុងការបំពេញការងារនេះនោះទេ។ ពួកគេថា ទោះក្ដៅទោះហត់ ក៏ពួកគេពេញចិត្ត សប្បាយចិត្តក្នុងការចូលរួមដើម្បីភាពប្រសើរឡើងនៃសង្គមជាតិ។ រឿងមួយដែលពួកគេចង់បាន គឺការគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍ របស់អ្នកបើកបរ និង សុខសុវត្ថិភាពនៅតាមដងផ្លូវសម្រាប់ទាំងអស់គ្នា។
កំឡុងពេលបំពេញភារកិច្ចនេះដែរ លោក សំរិទ្ធសន សុជា ជានគរបាលចររាចរណ៍ផ្លូវគោក ក៏បានកោតសសើរ ដល់ក្រុមយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលតែងចូលរួមជាប្រចាំជាមួយសមត្ថកិច្ច ក្នុងការជួយអប់រំ និងសម្រួលចរាចរណ៍នៅចំណុចភ្លើងស្តុបនេះដែរ។ ក្នុងនាមជាសមត្ថកិច្ច គាត់ពេញចិត្តទៅលើសកម្មភាពគំរូ របស់ក្រុមយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា។
នៅក្នុងសប្ដាហ៍នេះ ពោលនៅថ្ងៃទី ៨ ខែឧសភា គឺជាខួបលើកទី ១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម និងជាខួបលើកទី ៧០ឆ្នាំ នៃកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្រោមមូលបទ ៖ រួមគ្នាស័្មគ្រចិត្ត ដើម្បីសហគមន៍មានសុខភាពល្អ និងមានភាពធន់និងអាកាសធាតុ។
ជាការអបអរសាទរនៃទិវានេះ សប្បុរសជន បណ្ដាក្រុមហ៊ុនជាច្រើន ក៏បានចូលរួមបរិច្ចាគជាថវិកាជូនដល់កាកបាទក្រហម ដើម្បីបន្តបេសកកម្មការងារមនុស្សធម៌របស់ខ្លួន៕ អត្ថបទ៖ គឹមហុក