មកដល់ពេលនេះសប្បុរសជនបរិច្ចាគថវិកាដល់កាកបាទក្រហមកម្ពុជាបានជាង១២លានដុល្លារ ក្នុងឱកាសខួប១៦២ឆ្នាំ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ៨ឧសភា
សម្រាប់ការអបអរសាទរ ខួប១៦២ឆ្នាំ ទិវាពិភពលោក កាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម ក្រោមមូលបទ «រួមគ្នាស្ម័គ្រចិត្ត ដើម្បីសហគមន៍មានសុខភាពល្អ និងមានភាពធន់នឹងអាកាសធាតុ» សប្បុរសជនពីគ្រប់មជ្ឈដ្ឋានបានស្ម័គ្រចិត្តនាំយកនូវថវិកាមកចូលរួមជាមួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជាដែលគិតមកដល់ថ្ងៃនេះមានចំនួនជាង១២លានដុល្លារអាមេរិកហើយ។
ក្នុងកិច្ចសម្ភាសន៍ជាមួយBTV លោកជំទាវ ម៉ែន នារីសោភ័គ អគ្គលេខាធិការរងទី១ កាកបាទ ក្រហមកម្ពុជា បានឱ្យដឹងថា ក្នុងយុទ្ធនាការកៀរគ រកមូលនិធិរបស់កាកបាទក្រហមកម្ពុជាសម្រាប់ឱកាសខួបទី១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍច័ន្ទក្រហម ៨ឧសភា និងខួបលើកទី៧០ឆ្នាំនៃកាកបាទក្រហមកម្ពុជា បើគិតមកដល់ថ្ងៃនេះគឺមានការចូលរួមពីសប្បុរសជនជាង១ពាន់នាក់ហើយៗកាកបាទក្រហមកម្ពុជាបានទទួលនូវមូលនិធិមានជាង១២លានដុល្លារអាមេរិកហើយ។
ទោះជាយ៉ាងណា លោកជំទាវបញ្ជាក់ថា ការកៀរគ សប្បុរសជនឱ្យចូលរួមគាំទ្រជួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដើម្បីកាកបាទក្រហមកម្ពុជា មានលទ្ធភាពមិនរីងស្ងួតសម្រាប់បំរើសកម្មភាពមនុស្សធម៌ជួយដល់ប្រជាពលរដ្ឋក្រីក្ររងគ្រោះផ្សេងៗ ដោយមិនមានការរើសអើង ប្រកាន់និន្នការ នយោបាយ ជាតិសាសន៍ ពណ៌សម្បុរ អ្វីនោះ មិនមែនសម្រាប់តែឱកាសនៃទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម៨ឧសភានេះទេ គឺបានទទួលមុនៗជាបណ្តើរៗហើយបន្តបន្ទាប់ពីនេះនឹងនៅតែបន្តទទួលជាបន្តបន្ទាប់ទៀត។
លោកជំទាវបន្តថាប្រធានបទនៃទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហមខួបលើកទី១៦២ឆ្នាំនេះ គឺបន្តរក្សាដូចឆ្នាំ២០២៤ដែរ ដែលសំខាន់បំផុត ដើម្បីសហគមន៍ដែលមានសុខភាពល្អ និងមានភាពធ្ងន់នឹងអាកាសធាតុ។ ប្រធានបទ សហគមន៍មានសុខភាពល្អ និងមានភាពធន់នឹងអាកាសធាតុនេះ មានលក្ខណៈបើកទូលាយច្រើន ជាពិសេសចង់ឲ្យបងប្អូនរួមជាតិ ទាញស្មារតីក្នុងការចូលរួមពីម្នាក់ៗ ស្ម័គ្រចិត្ត ដើម្បីសុខភាពល្អ របស់ខ្លួនឯងម្នាក់ៗ៕