ប្រមុខគណបក្សកាន់អំណាច៖ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា រួមសុខរួមទុក្ខ ជាមួយប្រជាជនគ្រប់ដំណាក់កាលទាំងអស់
ភ្នំពេញ៖ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភាកម្ពុជា និងជាប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានថ្លែងថា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា បានរួមសុខរួមទុក្ខ ជាមួយបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ គ្រប់ដំណាក់កាលទាំងអស់ ហើយមួយវិញទៀត គឺជាគណបក្សដែលមានសមត្ថភាពគ្រប់គ្រាន់ក្នុងការការពារជាតិ ការកសាង និង ថែរក្សានូវសុខសន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍសេដ្ឋកិច្ចសង្គមជាដើម។
ក្នុងឱកាសអបអរសាទរ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧៤ឆ្នាំ នៃការបង្កើតគណបក្សប្រជាជនិកម្ពុជា (២៨មិថុនា ឆ្នាំ១៩៥១-២៨មិថុនាឆ្នាំ២០២៥) ដែលបានធ្វើឡើងនៅវិមាន៧មករា នាព្រឹកថ្ងៃទី២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានបញ្ជាក់ថា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នឹងមិនរត់ ចោលបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរនោះឡើយ ផ្ទុយទៅវិញមានតែបន្តដឹកនាំបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋឆ្ពោះទៅកាន់ភាពរុងរឿង និងរីកចម្រើនជាបន្តបន្ទាប់បន្ថែមទៀត។
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានបញ្ជាក់ទៀតថា ការសម្រេចបានជោគជ័យរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាក្នុងការដឹកនាំប្រទេសអស់រយៈពេលជាង៤៦ឆ្នាំមកនេះ គឺដោយសារតែគណបក្សមានភាពត្រឹមត្រូវខាងនយោបាយគ្រប់កាលៈទេសៈ និងគ្រប់ស្ថានភាព ហើយបានផ្សារភ្ជាប់ជានិច្ចជាមួយប្រជាជនកម្ពុជា ពោលគឺហ៊ានគិត ហ៊ានថា ហ៊ានធ្វើ និងហ៊ានទទួលខុសត្រូវ ដែលបានធ្វើឲ្យប្រជាជនស្រលាញ់ និងជឿជាក់មកលើគណបក្សរហូតដល់សព្វថ្ងៃនេះ។
ជាមួយគ្នានោះដែរ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន មានប្រសាសន៍ទៀតថា គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា គឺជាគណបក្សដែលមានរចនាសម្ព័ន្ធចាត់តាំងរឹងមាំ ពីលើរហូតដល់ក្រោម មានសមាជិកច្រើនកុះករ និងមានរបៀបរបបធ្វើការច្បាស់លាស់ និងម៉ត់ចត់ ហើយមួយវិញទៀតមានជួរមន្រ្តីដែលស្មោះត្រង់ មានសម្ថភាព គុណធម៌ និងសីលធម៌។
មួយវិញទៀតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាមានការគិតគូរយ៉ាងម៉ត់ចត់ល្អិនល្អន់ ក្នុងការកសាងជំនាន់ ដែលត្រូវបន្តវេនប្រកបដោយសាមគ្គីភាព ឯកភាពផ្ទៃក្នុងរឹងមាំ គ្មានការរង្គោះ រង្គើនោះឡើយ៕