សមត្ថកិច្ចចម្រុះដុតបំផ្លាញចោលគ្រឿងញៀនជាង២តោន ក្នុងទិវារអន្ដរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន
អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន និងរដ្ឋបាលខេត្តព្រះសីហនុ ព្រមទាំងសមត្ថកិច្ចចម្រុះ រៀបចំពិធីអបអរសាទរទិវារអន្ដរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ថ្ងៃទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ “រួមគ្នាបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងកាត់ផ្តាច់ឬសគល់ នៃបញ្ហាគ្រឿងញៀននៅកម្ពុជា” និងដុតបំផ្លាញចោលគ្រឿងញៀនជាង ២តោន នៅសង្កាត់លេខ១ ក្រុង-ខេត្តព្រះសីហនុ, ថ្ងៃទី០៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ។
គោលនយោបាយប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀនរបស់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាតែងតែមានភាពមុតស្រួចប្រកដនិយម និងជាទិសដៅអាទិភាព។ ទិវារអន្ដរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ថ្ងៃទី២៦ ខែមិថុនា ត្រូវបានបារព្ធឡើងជារៀងរាល់ឆ្នាំ សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ នេះ គឺត្រូវបានប្រារព្ធឡើង ក្រោមប្រធានបទ “រួមគ្នាបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងកាត់ផ្តាច់ឬសគល់ នៃបញ្ហាគ្រឿងញៀននៅកម្ពុជា” ។
តំណាងយុវជន យុវតី បានប្តេជ្ញាចិត្តចូលរួមគាំទ្រទិវារអន្ដរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន ថ្ងៃទី២៦ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រោមប្រធានបទ “រួមគ្នាបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងកាត់ផ្តាច់ឬសគល់ នៃបញ្ហាគ្រឿងញៀននៅកម្ពុជា” ។