ឯកឧត្តម យក់ ប៊ុនណា ដឹកនាំកិច្ចប្រជុំសំណេះសំណាលជាមួយមន្រ្តីអតីតសិស្សមន្រ្តីជាន់ខ្ពស់ ជំនាន់ទី១២ និងសិស្សមន្រ្តីក្រមការ
ភ្នំពេញ៖ កាលពីថ្ងៃទី០៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម យក់ ប៊ុនណា រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការក្រសួងមុខងារសាធារណៈ និងជានាយកសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំសំណេះសំណាលជាមួយមន្រ្តីដែលជាអតីតសិស្សមន្រ្តីជាន់ខ្ពស់ ជំនាន់ទី១២ និងសិស្សមន្រ្តីក្រមការ ជំនាន់ទី១០ នៃសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល។ ជំនួបពិភាក្សានេះ ប្រព្រឹត្តទៅនៅសាលប្រជុំសាលាភូមិន្ទរដ្ឋបាល ដោយមានការចូលរួមពី ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្រ្តីសរុបចំនួន ៣៨រូប។
ក្នុងជំនួបនេះ ឯកឧត្តម យក់ ប៊ុនណា បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅ កោតសរសើរនិងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះសមិទ្ធផលការងារយ៉ាងច្រើនរបស់មន្រ្តីដែលជាធនធានយ៉ាងសំខាន់បានចូលរួមចំណែកយ៉ាងសកម្មក្នុងការគាំទ្រអនុវត្តកិច្ចការងារស្នូលរបស់ក្រសួងនៅតាមអង្គភាពនានា ក៏ដូចជាបានចូលរួមយ៉ាងសស្រាកសស្រាំក្នុងកិច្ចការងារកំណែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ គឺបានចូលរួមចំណែកក្នុងកិច្ចការងារអនុវត្តវិធានការគន្លឹះទាំង៣ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា ដែលដឹកនាំអនុវត្តដោយក្រសួងមុខងារសាធារណៈ រយៈពេលជាង២០ខែកន្លងមកនេះគួរជាទីមោទនៈ។
នាឱកាសជំនួបពិភាក្សានេះ ឯកឧត្តម ក៏បានផ្តល់ឱកាសឱ្យមន្រ្តីគ្រប់រូបបានបញ្ចេញមតិយោបល់ពីចំណាប់អារម្មណ៍ផ្ទាល់ខ្លួន និងចែករំលែកបទពិសោធនៃការអនុវត្តការងារកន្លងមក ព្រមទាំងសំណូមពរនានានិងការលើកទឹកចិត្តគាំទ្រផ្សេងៗផងដែរ៕