ព្រះខ័នរាជ បឹងកេត និងវិសាខា ឈ្នះក្រុមឡើងពីថ្នាក់ខេត្តរៀងខ្លួន ក្នុងជើងទី១ នៃពានសម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ជាតិ
ក្រុមការពារតំណែងជើងឯក ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង រួមជាមួយក្រុមបឹងកេត និងវិសាខា បានទទួលជ័យជម្នះរៀងខ្លួន ក្នុងជំនួបជើងទី១ នៃពានរង្វាន់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១៨ ឆ្នាំ២០២៤/២៥ (ថ្នាក់ជាតិ) វគ្គ ១៦ក្រុមចុងក្រោយ លើក្រុមឡើងមកពីពានសម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ខេត្ត កាលពីល្ងាចថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ ។
សម្រាប់ក្រុមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង បានយកឈ្នះក្រុមលេខ៤ ថ្នាក់ខេត្ត សមាគមកីឡាបាល់ទាត់ខេត្តកែប ៩-០ ។ គ្រាប់បាល់ជ័យជម្នះរបស់ក្រុមជើងឯក ៥សម័យនេះ ធ្វើសម្រេចដោយកីឡាករ ប្រាក់ មុន្នីឧត្តម ២គ្រាប់ និង ណារ៉ុង កក្កដា ៤គ្រាប់ រួមជាមួយកីឡាករ ញាណ សុស៊ីដាន, មីហ្ស៊ូណូ ហ៊ីការ៉ុ និង ស្ដើង បញ្ញាសុភត្រា ម្នាក់ ១គ្រាប់ ។
ដោយឡែកក្រុមនាគខៀវបឹងកេត បានយកឈ្នះក្រុមជើងឯករងថ្នាក់ខេត្ត មន្ទីរអប់រំ យវជន ិងកីឡា ខេត្តកំពង់ចាម ៨-១ ។ សម្រាប់គ្រាប់ជ័យជម្នះរបស់អតីតក្រុមជើងឯកឆ្នាំ២០១៩ ធ្វើសម្រេចដោយកីឡាករ ម៉ាត់ នូរុណ ២គ្រាប់, កីឡាករ Alexander Kevin Baker, ចាន់ វឌ្ឍនាកា, Ryohei Yoshihama, ជា វេសលី, Charlie Thomas Scott និង អ៊ាវ សុវណ្ណារ៉ា ម្នាក់ ១គ្រាប់ ។
រីឯក្រុមវិសាខាវិញ គឺបានយកឈ្នះក្រុមលេខ៣ ថ្នាក់ខេត្ត ឡាយអ៊ិនឃីង ខេត្តសៀមរាប ទាំងតានតឹង ក្នុងលទ្ធផល ៣-០ នៅកីឡដ្ឋាន SRU ខេត្តសៀមរាប ។ ៣គ្រាប់របស់អតីតក្រុមជើងឯក ៣សម័យនេះ ធ្វើសម្រេចដោយកីឡាករ ផាន សុផេន, កាន់ ម៉ូ និង ភឿក ថាតថៃ ម្នាក់ ១គ្រាប់ ។
ក្រោយទទួលបានជ័យជម្នះពីការប្រកួតក្រៅដី ក្រុមសមាជិកលីគកំពូលកម្ពុជាទាំង ៣ នឹងត្រូវបើកទ្វារផ្ទះទទួលក្រុមថ្នាក់ខេត្តទាំង ៣ វិញ នាខែកុម្ភៈខាងមុខ ដើម្បីកាត់សេចក្ដីរកក្រុមឈ្នះឡើងវគ្គ ៨ក្រុមចុងក្រោយ៕ អត្ថបទ៖ លី ឈុនឡា