ក្រុមជំនុំស្រាវជ្រាវយុទ្ធគុនដូនតាខ្មែរ បន្ដបើកកិច្ចប្រជុំស្វែងរកធាតុចូលបន្ថែម ដើម្បីធានាការអនុវត្តបានរលូន
គណៈកម្មការស្រាវជ្រាវគម្ពីអាថ៌កំបាំងយុទ្ធគុនដូនតាខ្មែរ នៅថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ បានបន្ដរៀបចំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារ និងស្វែងរកធានចូលសំខាន់ៗបន្ថែម ដើម្បីធានាការចាប់ផ្ដើមសកម្មភាពការងារបានប្រព្រឹត្តទៅដោយរលូន និងទទួលបានជោគជ័យ ។
កិច្ចប្រជុំនេះ ដឹកនាំដោយឯកឧត្តមបណ្ឌិតទេសរដ្ឋមន្ដ្រី ថោង ខុន ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិអូឡាំពិកកម្ពុជា(NOCC) និងជាប្រធានគណៈកម្មការស្រាវជ្រាវគម្ពីអាថ៌កំបាំងយុទ្ធគុនដូនតាខ្មែរ និងសមាជិកជាច្រើនទៀត នៅទីស្នាក់ការគណៈកម្មាធិការជាតិអូឡាំពិកកម្ពុជា ។
ឯកឧត្តម វ៉ាត់ ចំរើន អនុប្រធានអចិន្ដ្រៃយ៍គណៈកម្មការដដែល បានគូសបញ្ជាក់ថា កិច្ចប្រជុំនេះ ធ្វើឡើងដើម្បីពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារ និងស្វែងរកធាតុចូលសំខាន់ៗបន្ថែម សម្រាប់ការរៀបចំផែនការយុទ្ធសាស្ដ្រ និងផែនការសកម្មភាព ដើម្បីត្រៀមធ្វើការរៀបចំដំណើរការ នៃការសិក្សាស្រាវជ្រាវគម្ពីអាថ៌កំបាំងយុទ្ធគុនដូនតាខ្មែរ បានប្រព្រឹត្តទៅដោយរលូន ។
គួរដឹងថា គណៈកម្មការស្រាវជ្រាវគម្ពីអាថ៌កំបាំងយុទ្ធគុនដូនតាខ្មែរ ត្រូវបានរាជរដ្ឋាភិបាល ចេញសេចក្ដីសម្រេចបង្កើត កាលពីថ្ងៃទី១១ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ ដោយមានឯកឧត្តមបណ្ឌិត ថោង ខុន ជាប្រធាន ព្រមទាំងអនុប្រធាន និងសមាជិកសរុបចំនួន ១៨នាក់ ហើយគណៈកម្មការនេះ មានអនុគណៈកម្មការប្រតិបត្តិមួយជាសេនាធិការសម្រាប់ដំណើរការងាររបស់ខ្លួន ដែលមានសមាជិកសរុបចំនួន ២៣នាក់ ដើម្បីអនុវត្តនូវការសិក្សាស្រាវជ្រាវ និងចងក្រងជាឯកសាររតនសម្បត្តិរបស់ជាតិ សម្រាប់ថ្ងៃអនាគត ៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា