ឯកឧត្តម ឃឹម ហ្វីណង់៖ ប្រជាកសិករនៅស្រុកបារាយណ៍ខេត្តកំពង់ធំមានដីស្រែសរុប ៣១៥៨ ហិកតា បានស្ម័គ្រចិត្តរួមគ្នាបង្កើតជាសហគមន៍កសិកម្មទំនើបរួចហើយ
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម ឃឹម ហ្វីណង់ អនុរដ្ឋលេខាធិការ និងជាអ្នកនាំពាក្យ ក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានឱ្យដឹងថាមកដល់បច្ចុប្បន្នប្រជាកសិករនៅស្រុកបារាយណ៍ ខេត្តកំពង់ធំ មានដីស្រែសរុប ៣១៥៨ ហិកតា បានស្ម័គ្រចិត្តរួមគ្នាបង្កើតជាសហគមន៍កសិកម្មទំនើបរួចហើយ។
ឯកឧត្តម ឃឹម ហ្វីណង់ បានបញ្ជាក់ឱ្យដឹងបែបនេះ បន្ទាប់ពី ឯកឧត្តម ឌិត ទីណា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ បានចុះជួបសំណេះសំណាលជាមួយបងប្អូនកសិករនៅស្រុកបារាយណ៍ ខេត្តកំពង់ធំ ដែលមានបំណងចង់ចងក្រងគ្នាជាសហគមន៍កសិកម្មទំនើប ដើម្បីផលិតស្រូវសែនក្រអូបតាមកិច្ចសន្យា។
ឯកឧត្តម ហ្វីណង់ បានថ្លែងថា៖«បើតាមទិន្នន័យបឋម នៅតំបន់នេះមានបងប្អូនកសិករដែលមានដីស្រែសរុប ៣១៥៨ហិកតា បានចុះឈ្មោះស្ម័គ្រចិត្តរួមគ្នាបង្កើតជាសហគមន៍កសិកម្មទំនើបរួចហើយ។ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រីបានណែនាំឱ្យចាប់ផ្តើមពីការប្រមូលយកកសិករមួយចំនួនដែលកំពុងផលិតពូជស្រូវសែនក្រអូបស្រាប់ នៅលើផ្ទៃដីប្រមាណជាង ៣០០ហិកតា ឱ្យចាប់ផ្តើមរួមគ្នាធ្វើជាសហគមន៍តូចសិន និងគ្រោងប្រមូលយកស្រូវទាំងនោះទៅសម្ងួតទុក និងបក់សម្រាំងតាមស្តង់ដា ដើម្បីរក្សាទុកជាស្រូវពូជសម្រាប់សហគមន៍ធំនារដូវបន្ទាប់»៕