ក្រសួងមុខងារសាធារណៈ៖ គន្លឹះធំៗចំនួន៥៨ នឹងត្រូវដាក់អនុវត្តក្នុងឆ្នាំ២០២៥ ដើម្បីសម្របសម្រួល និងគាំទ្រដល់ការកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ
ភ្នំពេញ៖ ក្នុងកម្មវិធីបូកសរុបលទ្ធផលនៃការអនុវត្តការងារកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ រយៈពេល ២ថ្ងៃគណៈកម្មាធិការកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ (គ.ក.ស.) បានវាយតម្លៃការងារ ដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈម ព្រមទាំងដាក់ផែនការការងារសម្រាប់អនុវត្តក្នុងឆ្នាំ២០២៥។ បន្ថែមលើការវាយតម្លៃ និងដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមជាបន្តបន្ទាប់រួចមក គណៈកម្មាធិការកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈ បានដាក់ចេញនូវផែនការសកម្មភាពរបស់ខ្លួន ដោយមានសកម្មភាពគន្លឹះយ៉ាងហោចណាស់ ៥៨សកម្មភាពចម្បងៗ។
សកម្មភាពទាំងអស់នេះ ជាសកម្មភាពដែលគាំទ្រដល់ការអនុវត្តវិធានការគន្លឹះទាំង៣ ក្នុងការកែទម្រង់រដ្ឋបាលសាធារណៈរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលនីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា។ ជាមួយគ្នានេះ សកម្មភាពផ្សេងៗទៀត ជាការអនុវត្តក្នុងក្របខណ្ឌការងារនានានៃគ.ក.ស.ចំនួន៤គឺ អនុគណៈកម្មាធិការបរិវត្តកម្មសេវាសាធារណៈ, អនុគណៈកម្មាធិការឧត្តមភាពសេវាសាធារណៈ , អនុគណៈកម្មាធិការគ្រប់គ្រងធនធានមនុស្ស ស្ថាប័ន និងបៀវត្ស និងអនុគណៈកម្មការកសាងសមត្ថភាពមន្ត្រី៕