ថ្ងៃនេះ NEA នាំក្រុមហ៊ុនធំៗចំនួន១៩ ទៅជ្រើសរើសបុគ្គលិកផ្ទាល់ភ្លាមៗជាង ២ ០០០ កន្លែង នៅក្នុងបរិវេណ វិទ្យាស្ថានជាតិពាណិជ្ជសាស្រ្ត (NIB)
ភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ទីភ្នាក់ងារជាតិមុខរបរ និងការងារ (NEA) រួមជាមួយ វិទ្យាស្ថានជាតិពាណិជ្ជសាស្រ្ត (NIB) នៃក្រសួងការងារ និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ ដោយមានការសហការពី ស.ស.យ.ក វិស័យការងារ សន្តិសុខសង្គម និងបណ្តុះបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានរៀបចំ “វេទិកាការងារ និងឱកាសកម្មសិក្សាការងារ” រយៈពេលមួយថ្ងៃពេញ ដោយនាំយកក្រុមហ៊ុនធំៗ ១៩ ទៅជ្រើសរើសបុគ្គលិកដោយផ្ទាល់ភ្លាមៗជាង ២ ០០០ កន្លែង នៅក្នុងបរិវេណវិទ្យាស្ថាន ផ្ទាល់តែម្តង។
វេទិកាការងារនេះ ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីសម្រួលដល់ យុវជន សិស្ស/និស្សិត ដែលមានបំណងស្វែងរកការងារធ្វើ និងនិយោជកដែលត្រូវការកម្លាំងពលកម្ម ឱ្យបានជួបគ្នានៅកន្លែងតែមួយដោយងាយស្រួល។ យុវជន សិស្ស/និស្សិត និងអ្នកស្វែងរកការងារ អាចយកប្រវត្តិរូបសង្ខេប (CV) មកដាក់ពាក្យ និងសម្ភាសការងារភ្លាមៗជាមួយតំណាងក្រុមហ៊ុនទាំង ១៩ ចាប់ពីពេលឥឡូវនេះ ដល់ម៉ោង ៥ ល្ងាច៕