ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សក្រុងបូកគោប្រាប់សមាជិកឲ្យបង្កើនសកម្មភាព និងពង្រីកសមាជិកថ្មី
ប្រធាន និងអនុប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានក្រុងបូកគោ បានណែនាំដល់សមាជិកបក្សនៅគ្រប់មូលដ្ឋានភូមិសង្កាត់ក្នុងក្រុងបូកគោឲ្យបង្កើនសកម្មភាពអនុវត្តការងារតាមគោលការណ៍ណែនាំរបស់បក្ស ឲ្យបានល្អប្រសើរ ពិសេសត្រូវខិតខំពង្រីកសមាជិកថ្មីឲ្យបានកាន់តែច្រើន ដើម្បីធានាថា គណបក្សប្រជាជននៅតែបន្តយកជ័យជម្នះនៅគ្រប់សមរភូមិ នៃការបោះឆ្នោត នាពេលខាងមុខ។
ថ្លែងក្នុងកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយលទ្ធផលសន្និបាតគណៈកម្មាធិការកណ្តាលលើកទី៤៥ អាណត្តិទីV របស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅសាលប្រជុំគណបក្សក្រុងបូកគោ នារសៀលថ្ងៃទី១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ដួង សុវណ្ណ សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល និងជាប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានក្រុងបូកគោ បានមានប្រសាសន៍ថា ផ្អែកតាមស្ថិតិរបស់ គជប ឆ្នាំ២០២៤ ក្រុងបូកគោមានពលរដ្ឋក្នុងបញ្ជីឈ្មោះបោះឆ្នោតសរុប ១៥ ០៦០នាក់ ក្នុងនោះសមាជិកបក្សមានចំនួន ១៣ ១៨២នាក់ ស្មើ ៨៧,៥៣% ដែលនេះជាអត្រាមួយខ្ពស់ជាងគេ ក្នុងចំណោមក្រុងស្រុកទាំង៩របស់ខេត្តកំពត។
ឯកឧត្តមបានបន្តថា លទ្ធផលដ៏ល្អនេះ គឺកើតចេញពីការខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បងប្អូនទាំងអស់គ្នា ដែលជាសមាជិកសមាជិកាបក្សនៅគ្រប់មូលដ្ឋាន បានខិតខំបំពេញការងារទាំងបក្ស និងរដ្ឋ ដើម្បីបម្រើប្រជាពលរដ្ឋ ឆ្លើយតបបាននូវតម្រូវ សំណើ សំណូមពរ និងបញ្ហាប្រឈមផ្សេងៗ ធ្វើឲ្យពលរដ្ឋជឿជាក់លើការដឹកនាំរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល។ ប៉ុន្តែយ៉ាងណាក៏ដោយ ឯកឧត្តមបានលើកទឹកចិត្តដល់ សមាជិកទាំងអស់ឲ្យបង្កើនសកម្មអនុវត្តការងារតាមគោលការណ៍ណែនាំរបស់បក្ស ដោយផ្អែកតាមស្មារតី នៃកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយលទ្ធផលសន្និបាតគណ:កម្មាធិការកណ្តាលលើកទី៤៥ អាណត្តិទីV របស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជានៅថ្ងៃនេះ។
នៅក្នុងឱកាសនោះដែរ ឯកឧត្តម ទេព ធន អនុប្រធានទី១ ក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាចុះមូលដ្ឋានក្រុងបូកគោ ក៏បានណែនាំនូវការងាសំខាន់ៗមួយចំនួន និងបានប្រាប់ឲ្យសមាជិកបក្សទាំងអស់ត្រូវយកចិត្តទុកដាក់ អានហើយអានទៀត នូវគោលការណែនាំរបស់បក្ស ដើម្បីបានជាទុនសម្រាប់យកទៅអនុវត្តនៅក្នុងមូលដ្ឋានខ្លួន ពិសេសដើម្បីត្រៀមក្នុងការវាយបក ឲ្យទាន់ពេលវេលា ចំពោះព័ត៌ក្លែងក្លាយ ឬព័ត៍មានញុះញង់ របស់ក្រុមជ្រុលនិយមនៅក្រៅប្រទេស ដើម្បីធានារក្សាឲ្យបាននូវសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់សាធារណៈ សុវត្ថិភាព ស្ថិរភាពនយោបាយ សន្តិភាព និងការអភិវឌ្ឍន៍សង្គម។ ជាងនោះទៅទៀត ឯកឧត្តមបានណែនាំឲ្យសមាជិកទាំងអស់ ត្រូវរក្សាសាមគ្គីផ្ទៃក្នុងឲ្យបានល្អប្រសើរ មានស្មារតីរក្សាចាស់ បង្កើតថ្មី និងត្រូវខិតខំធ្វើទង្វើល្អ ជាគំរូល្អ សម្រាប់ពលរដ្ឋក្នុងមូលដ្ឋានខ្លួន៕