ថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម ជួបសំណេះសំណាលជាមួយអាជីវករលក់ជី និងថ្នាំកសិកម្មមកពីខេត្តចំនួន៤
ភ្នំពេញ៖ នៅថ្ងៃទី២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ អាជីវករជី និងថ្នាំកសិកម្មជាង ១០០នាក់ និងមន្ត្រីកសិកម្មឃុំចំនួន ២០នាក់ មកពីខេត្តកំពង់ស្ពឺ ព្រះសីហនុ កំពត និងខេត្តកែប បានចូលរួមក្នុងពិធីសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ដើម្បីទទួលបានព័ត៌មាន និងចំណេះដឹងថ្មីៗអំពីគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលក្នុងការអភិវឌ្ឍវិស័យកសិកម្ម។
ក្នុងពិធីនេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋលេខាធិការ គង់ ច័ន្ទវាសនា បានលើកឡើងអំពីសមិទ្ធផលថ្មីៗដែលក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ សម្រេចបានក្នុងឆ្នាំ២០២៤កន្លងទៅ ក្នុងការអនុវត្តយុទ្ធសាស្ត្របញ្ចកោណ ដំណាក់កាលទី១ និងកម្មវិធីគោលនយោបាយអាទិភាពទី៥ និងទី៦ របស់រាជរដ្ឋាភិបាល ដែលផ្តោតលើការដាក់ពង្រាយមន្ត្រីកសិកម្មឃុំ ការអភិវឌ្ឍសហគមន៍កសិកម្មទំនើប និងយន្តការរក្សាលំនឹងថ្លៃកសិផលគន្លឹះ ព្រមទាំងកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់ក្រសួង និងមន្រ្តីទាំងអស់ក្នុងការចុះជួយដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមជូនបងប្អូនប្រជាកសិករនៅទូទាំងប្រទេស។
ទន្ទឹមនឹងការលើកទឹកចិត្តឱ្យបងប្អូនអាជីវករទាំងអស់ជួយពន្យល់ដល់កសិករអំពីការប្រើប្រាស់ជី និងថ្នាំកសិកម្មសមស្របតាមបច្ចេកទេសដើម្បីចូលរួមចំណែកកាត់បន្ថយថ្លៃដើមផលិត ឯកឧត្តមក៏បានណែនាំឱ្យបងប្អូនអាជីវករដែលមានដ្រូនប្រេីប្រាស់ ឱ្យទៅបំពេញព័ត៌មាននៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលស្រុក/ក្រុង និងត្រូវមានការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ក្នុងការប្រើប្រាស់ ជាពិសេសនៅពេលជួលឱ្យអ្នកដទៃ ដើម្បីចៀសវាងការបង្កអសន្តិសុខសង្គម និងការប្រព្រឹត្តបទល្មើសនានា។
អាជីវករទាំងអស់រីករាយដែលបានទទួលចំណេះដឹង និងព័ត៌មានថ្មីៗអំពីវឌ្ឍនភាព និងគោលនយោបាយក្នុងការជំរុញអភិវឌ្ឍវិស័យកសិកម្ម និងប្តេជ្ញាចូលរួមជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល និងក្រសួងកសិកម្មក្នុងការចែករំលែកព័ត៌មានល្អៗ និងវិជ្ជមានដើម្បីជាប្រយោជន៍ដល់ប្រជាកសិករ និងវិស័យកសិកម្ម៕