សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន៖ ព្រឹកនេះប្រើពេលជាង៣ម៉ោងវាយកូនគោលកម្លាំងប្រៀបដូចយុវជនអាយុជាង៣០ឆ្នាំ ពេលវាយ Driver ចេញ
ភ្នំពេញ៖ សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតី តេជោ ហ៊ុន សែន នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៥នេះ បានប្រើពេលជាង៣ម៉ោងវាយកូនគោលកម្លាំងប្រៀបដូចយុវជនអាយុជាង ៣០ឆ្នាំ ពេលវាយ Driver ចេញ។
សម្ដេចតេជោ បានមានប្រសាសន៍ថា៖អ្នកជំងឺ-វីដ-១៩ វាយកូនគោល មានអ្នកបន់ឲ្យខ្ញុំឆាប់ជាដែលមានចំនួនច្រើនលើសលប់ និងមានអ្នកបន់ឲ្យខ្ញុំឆាប់ស្លាប់ដែលមានចំនួនតិចតួចដែល សុទ្ធសឹងតែពួកជ្រុលនិយម។ព្រឹកនេះខ្ញុំប្រើពេលជាង ៣ ម៉ោងវាយកូនគោល កម្លាំងប្រៀបដូចយុវជនអាយុជាង ៣០ ឆ្នាំពេលវាយ Driver ចេញ»។
សម្ដេចតេជោ បញ្ជាក់ថា ទោះបីមានជំងឺកូវីដ-១៩ តែសុខភាពសម្ដេច គ្មានក្អកគ្មានហៀរសំបោរ។ ទាំងគ្រូពេទ្យ និងបងប្អូនផ្សេងទៀតបានលើកទឹកចិត្តឲ្យសម្ដេចហាត់ប្រាណទើបឆាប់ជាសះស្បើយ។ ប៉ុន្ដែ សម្ដេចបានយកការវាយកូនគោលដែលជាកីឡាដែលសម្ដេចចូលចិត្តដើម្បីហាត់ប្រាណតែសម្ដេចបញ្ជាក់ថា សម្ដេចនៅតែប្រុងប្រយត្ឋ័មិនឲ្យជំងឺសម្ដេចឆ្លងទៅអ្នកផ្សេងទៀតពិសេសកូនៗ ដែលបម្រើការងារនៅតារាងកូនគោល។
សម្ដេចតេជោបញ្ជាក់ថា៖«ដរាបណាការធ្វើតេស្តនៅតែមានវិជ្ជមានកូវីដ-19 ខ្ញុំតែមិនចូលរួមប្រជុំ ឬទទួលភ្ញៀវនោះទេ»។ ខ្ញុំសង្ឃឹមថានឹងបានចូលរួមអាពាហ៍ពិពាហ៍កូនអ្នកឧកញ្ញា លី ហួរ នៅថ្ងៃ ៧ មីនា ២០២៥ ខាងមុខ»៕