ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ជា វ៉ាន់ដេត អញ្ជើញ សំណេះសំណាលជាមួយក្រុមហ៊ុន​ផ្តល់សេវាអ៊ីនធឺណិត​នៅកម្ពុជា
នៅព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ជា វ៉ាន់ដេត រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងប្រៃសណីយ៍​និង​ទូរ​គមនាគមន៍ បានអញ្ជើញ​ជា​អធិបតី​ក្នុង​ពិធី​សំណេះ​សំណាល​ជាមួយ​ក្រុម​ហ៊ុន​ផ្តល់​សេវា​អ៊ីន​ធឺណិត​នៅកម្ពុជា (ISP) ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួង មន្រ្តីជំនាញ និង​តំណាង​ក្រុមហ៊ុន សរុបប្រមាណ ១១០នាក់ នៅទីស្ដីការក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍។
ពិធីសំណេះសំណាលនេះ រៀបចំ​ឡើង​ក្នុង​គោលបំ​ណង​ផ្សព្វ​ផ្សាយ​សមិទ្ធ​ផល​នានា​ដែល​ក្រសួ​ង​សម្រេច​បាន​នាពេលកន្លងមក ការធ្វើទំនើបកម្មស្ថាប័ន ការធ្វើបរិវត្តកម្មរដ្ឋាភិបាលឌីជីថល ការ​អភិវឌ្ឍ​ថ្នាល និងកម្មវិធីរដ្ឋាភិបាលឌីជីថល និងការបន្តអភិវឌ្ឍធនធានមនុស្សឌីជីថល ជាដើម។
ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី បានជម្រាប​ជូនអំពី​បញ្ហា​ប្រឈម​នានា​ដែល​ក្រសួង​បាន​ទទួល​តាម​រយៈ​ការចុះសិក្សា និងប្រមូលព័ត៌មានផ្ទាល់ និងសារពីប្រជាពលរដ្ឋពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ការ​ផ្តល់​សេវា​ទូរស័ព្ទ និង​សេវាអ៊ីនធឺណិត។ ឆ្លើយតបនឹងបញ្ហានេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី បានលើកទឹកចិត្ត​ឱ្យ​ប្រតិបត្តិករ​ផ្តល់​សេវាអ៊ីនធឺណិត ផ្តល់សេវាជូនប្រជា​ពលរដ្ឋ​ប្រកប​ដោយ​តម្លាភាព និង​ប្រកួត​ប្រជែង​ដោយ​ស្មោះត្រង់ ព្រមទាំងជម្រាបជូន​ឱ្យ​បាន​ច្បាស់​អំពី​សេវា​កម្មរបស់​ខ្លួន​ដើម្បី​ជៀស​វាង​ការ​ភាន់​ច្រឡំ ជាយថាហេតុ។
បន្ថែមលើនេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី បានអនុញ្ញាតឱ្យក្រុ​ម​ហ៊ុន​ផ្តល់​សេវា​អ៊ីនធឺណិត​លើក​ឡើង​អំពី​បញ្ហា​ប្រឈមនានា ដើម្បីឈានទៅរកដំណោះស្រាយឱ្យបានទាន់ពេលវេលា សំដៅធ្វើយ៉ាង​ណា​សម្រួល​ដល់​ការប្រកបអាជីវកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុនដោយរលូន ព្រមទាំងធានា​ប្រសិ​ទ្ធ​ភាព​ផ្តល់​សេវា​ជូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋឱ្យបានសមស្របតាមតម្រូវការ។
សូមជម្រាបជូនថា កន្លងមកក្រុមការងារលើកម្ពស់គុណភាពសេវាទូរគមនាគមន៍ នៃក្រសួង​ប្រៃសណីយ៍​និង​ទូរគមនាគមន៍ បានចុះ​សិក្សា​ និង​ប្រមូល​ព័ត៌មាន​លម្អិត​ពាក់​ព័ន្ធ​នឹង​គុណ​ភាព​សេវា​ទូរគមនាគមន៍ (សេវាទូរសព្ទ និងសេវាអ៊ីនធឺណិត) ក្នុងភូមិសាស្រ្តរាជធានី ខេត្ត ទូទាំង​ប្រទេស ដើម្បីធ្វើការកែលម្អ ពង្រឹង និងពង្រីកគុណភាព​សេវា​ទូរគមនាគមន៍​ជូន​ប្រជា​ពលរដ្ឋ​ឱ្យ​កាន់​តែ​ប្រសើរឡើងបន្ថែមទៀត។