កងពលតូចដឹកជញ្ជូនលេខ៩៩ ត្រៀមកម្លាំង៣០០នាក់ និងរថយន្តតូចធំជាង៦០គ្រឿង សម្រាប់ចុះជួយពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយធម្មជាតិ
កងពលតូចដឹកជញ្ជូនលេខ៩៩ បានត្រៀមកម្លាំង និងសម្ភារៈរួចរាល់ហើយសម្រាប់ចុះជួយអន្តរាគមន៍បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយគ្រោះធម្មជាតិជាយថាហេតុណាមួយ ខណៈក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយមប្រកាសថា កម្ពុជាអាចនឹងបន្តមានភ្លៀងធ្លាក់លាយឡំជាមួយផ្គរ រន្ទះ និងខ្យល់កន្ត្រាក់នោះ។
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហ៊ុល សំអុន មេបញ្ជាការកងពលតូចដឹកជញ្ជូនលេខ៩៩ បានឲ្យដឹងថា តបតាមបទបញ្ជារបស់ឯកឧត្តមឧត្តមសេនីយ៍ឯក ម៉ឹង ពន្លក អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានភស្តុភារ និងហិរញ្ញវត្ថុ របស់ក្រសួងការពារជាតិឲ្យត្រៀមជួយសង្រ្គោះពលរដ្ឋរងគ្រោះធម្មជាតិដោយយថាហេតុណាមួយនោះ កងពលតូចដឹកជញ្ជូនលេខ៩៩បានត្រៀមកម្លាំងរួចរាល់ហើយ ដែលកម្លាំងត្រូវត្រៀមនោះរហូតដល់៣០០នាក់, រថយន្តដុងហ្វឹងខ្នាតធំចំនួន៦០គ្រឿង រថយន្តពេទ្យ និងរថយន្តជួសជុលចល័តចំនួន៤គ្រឿង។
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហ៊ុល សំអុន បានបញ្ជាក់ថា ទាំងកម្លាំង និងសម្ភារៈទាំងអស់ គឺបានត្រៀម២៤ម៉ោងលើ២៤ម៉ោង ពោលរាល់មានបទបញ្ជាពេលណាមិនថាយប់ឬថ្ងៃនោះទេ គឺកម្លាំងនឹងចុះអន្តរាគមន៍ភ្លាមៗដោយមិនបង្អងយូរនោះឡើយ៕