ទីតាំងប្រមូលផ្ដុំសត្វរស់និងទីតាំងសត្វឃាដដ្ឋានជាច្រើនកន្លែងនៅខេត្តស្វាយរៀងត្រូវបានធ្វើជីវៈសុវត្ថិភាព(បាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគ)
ស្វាយរៀង ÷ អនុវត្តតាមការណែនាំរបស់អគ្គនាយកដ្ឋានផលិតកម្មបសុព្យាបាលនៃក្រសួងកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់និងនេសាទស្ដីពី(បង្ការឆ្លងជំងឺពីសត្វ) ក្នុងរដូវបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរនៅថ្ងៃទី១១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះការិយាល័យផលិតកម្មបសុព្យាបាលនៃមន្ទីរកសិកម្មខេត្តស្វាយរៀង ដឹកនាំដោយលោកហ៊ុន សារ៉េតថនប្រធានការិយាល័យផលិតកម្មបសុព្យាបាល បានចុះធ្វើជីវៈសុវត្ថិភាព(បាញ់ថ្នាំសម្លាប់មេរោគ)នៅតាមទីតាំងប្រមូលផ្ដុំសត្វសំខាន់ៗនិងសត្វឃាដដ្ឋានមុននឹងអនុញ្ញាតអោយក្រុមឈ្មួញធ្វើចរាចរណ៍សត្វរស់ពីតំបន់មួយទៅតំបន់មួយផ្សេងទៀត។
លោក ហ៊ុន សារ៉េតថន បានបញ្ជាក់ប្រាប់ btv បន្ថែមថា ក្រៅពីការងារចុះធ្វើជីវសុវត្ថិភាពនៅទីតាំងសំខាន់ៗមួយចំនួននៅក្នុងខេត្ត មន្ត្រីការិយាល័យផលិតកម្មបសុព្យាបាលខេត្ត បានចុះធ្វើការផ្សព្វផ្សាយពីវិធានការបង្ការជំងឺ និងបានបង្ហាត់បង្ហាញពីរបៀបចិញ្ចឹមការផ្ដល់ចំណី នៅតាមគ្រួសារនិងនៅតាមសហគមន៍អ្នកចិញ្ចឹមសត្វជាបន្តបន្ទាប់ផងដែរ។
លោកហ៊ុន សារ៉េតថន បានបញ្ជាក់បន្ថែមថាស្វាយរៀងជាខេត្តដែលមានពលរដ្ឋចិញ្ចឹមសត្វគោក្របីជ្រូកមាន់ទាស្ទើរគ្រប់ក្រុមគ្រួសារដើម្បីបង្កើនប្រាក់ចំណូលបន្ថែមលើរបបផ្សេងៗក្នុងវិស័យកសិកម្មដោយក្នុងនោះក្រុមឈ្មួញប្រមូលទិញដើម្បីនាំចេញទៅលក់នៅក្រៅខេត្តជ្រូករស់ប្រមាណជិត៥តោន និងគោក្របីជាង១តោនក្នុងមួយថ្ងៃៗ។