អភិបាលខណ្ឌ៧មករា ចុះសួរសុខទុក្ខអាជីវករក្នុងមូលដ្ឋាន និងពិនិត្យមើលការតុបតែង លំអរ ត្រៀមសង្ក្រាន្តឆ្នាំថ្មី របស់ប្រជាពលរដ្ឋ
ភ្នំពេញ៖ នៅព្រឹកថ្ងៃសុក្រ ទី១១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥នេះ លោក ថេង សុថុល អភិបាល នៃគណៈអភិបាល ខណ្ឌ៧មករា រួមដំណើរដោយ លោក ឌី រ័ត្នខេមរុណ អភិបាលរង លោក ណុប ផា អភិបាលរង និងលោក ចៅសង្កាត់អូរឬស្សីទី២ បានចុះសួរសុខទុកប្រជាពលរដ្ឋអាជីវករ ដែរប្រកប មុខរបរ តាមច្រក( ដឺងហែម)និង បានចុះ ពិនិត្យមើលការរៀបចំ តុបតែងកែលំអរ ត្រៀមទទួលទេវតាឆ្នាំថ្មី តាមបណ្តាភូមិ ក្នុងសង្កាត់អូរឫស្សីទី២ ខណ្ឌ៧មករា។
លោក ថេង សុថុល អភិបាលខណ្ឌ៧មករា បានលើកឡើងថា ក្នុងការចុះពិនិត្យនេះដែរឃើញ បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ បានរៀបចំតុបតែងកែលំអរ ត្រៀមសង្ក្រាន្តឆ្នាំថ្មី បានយ៉ាងល្អប្រសើរ ដើម្បីទទួលទេវតាឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំម្សាញ់ ព្រះនាម គោរាគៈទេវី និង បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងភូមិ បានត្រៀមរៀបចំលេងល្បែងប្រជាប្រិយ និង រាំលេងកំសាន្តដោយសប្បាយ រីករាយក្រៃលែងបំផុតនៅថ្ងៃចូលឆ្នាំ។
នេះសបញ្ជាក់ឲ្យឃើញថាការដឹកនាំដ៏ឈ្លាសវៃរបស់សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ធ្វើឱ្យប្រជាពលរដ្ឋមាន សន្តិភាព និងសន្តិសុខសង្គម ដោយរស់នៅគ្មានការភ័យខ្លាច នឹង ធ្វើឱ្យបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទូទាំងប្រទេសបានរៀបចំតុបតែងកែលម្អគេហដ្ឋានបានយ៉ាងស្អាតតាមប្រពៃណីខ្មែរ និងត្រៀមរៀបចំទទួលទេវតាឆ្នាំថ្មីដោយក្តីសប្បាយរីករាយក្រៃលែង៕ អត្ថបទ៖ កុម្ភៈ