ស្នាដៃតម្បាញ សម្ភារប្រើប្រាស់ និងម្ហូបអាហារខ្មែរជាច្រើនបានដាក់បង្ហាញក្នុងពិព័រណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត
ប្រជាពលរដ្ឋ និងក្រុមអាជីវករ នាំយកផលិតផលខ្មែរមកតាំងពិព័រណ៍ បានបង្ហាញការសប្បាយរីករាយយ៉ាងខ្លាំង ដែលព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត បានអនុញ្ញាតិឲ្យនាំយកផលិតផលក្នុងភូមិស្រុក ឬក្នុងសហគមន៍របស់ពួកគាត់ មកតាំងបង្ហាញនៅក្នុងកម្មវិធីនេះ ដែលនេះបង្ហាញពីការគាំទ្រនូវផលិតផលខ្មែរ ក៏ដូចជាជួយជ្រោមជ្រែង ដើម្បីឲ្យស្នាដៃតពីដូនតាទាំងអស់នោះ បានបន្តមានដង្ហើម។
ពួកគាត់បានបន្តថា សម្រាប់ផលិតផល ដែលនាំយកមកពិព័រណ៍ក្នុងអង្គរសង្ក្រាន្តនេះ ស្ដង់នីមួយៗមិនមានការយកថ្លៃឈ្នួលនោះទេ គឺអនុញ្ញាតឲ្យលក់ដោយឥតគិតថ្លៃ ។ ក្រុមអាជីវករ បានបន្ថែមថា ការគិតគូររបស់ថ្នាក់ដឹកនាំនេះ មិនត្រឹមតែចង់បង្កភាពសប្បាយរីករាយដល់ប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរ និងភ្ញៀវទេសចរណ៍ ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំប្រពៃណីជាតិខ្មែរប៉ុណ្ណោះទេ គឺថែមទាំងជួយលើកកម្ពស់សេដ្ឋកិច្ចរបស់ពលរដ្ឋ ជាពិសេសអ្នកស្រុកអង្គរផ្ទាល់តែម្ដង ។
សម្ដេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានថ្លែងថា ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត គឺបានផ្ដល់នូវអត្ថប្រយោជន៍ធំៗចំនួន៣ ទី១. គឺការបំផុសគំនិតស្នេហាជាតិ តាមរយៈការផ្សព្វផ្សាយនូវវប្បធម៌ខ្មែរ ទៅកាន់ពិភពលោក ឲ្យស្គាល់ពីខ្មែរកាន់តែច្បាស់, ទី២. ជំរុញកំណើនទេសចរណ៍ និង៣. ជំរុញកំណើនសេដ្ឋកិច្ច ជាពិសេសសម្រាប់សេដ្ឋកិច្ចមូលដ្ឋាន។
សូមជម្រាបថា ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្ត នៃខេត្តសៀមរាប កាលពីថ្ងៃទី១ មានអ្នកទៅលេងកម្សាន្តប្រមាណជិត ៨០ម៉ឺននាក់ ជាមួយនឹងការរៀបចំនូវកម្មវិធីសប្បាយជាច្រើន ដូចជាល្បែងប្រជាប្រិយ ប្រណាំងរទះគោ យុទ្ធគុន ដង្ហែរក្បួនអង្គរសង្ក្រាន្ត ប្រគំតន្ត្រីរាំលេងកម្សាន្ត និងការលេងទឹកជាដើម៕