អភិបាលស្រុកអន្លងើវែងដឹកនាំកម្លាំងសមត្ថិកិច្ចចុះជួយជួសជុលផ្ទះពលរដ្ឋរងគ្រោះដោយសារខ្យល់កន្រ្តាក់
ឧត្តរមានជ័យ ៖ ព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែមេសាឆ្នាំ២០២៥នេះលោក ងួន ទ្ធីរិទ្ធ អភិបាលស្រុកអន្លង់វែងនិងលោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ផៃ សុផាត មេបញ្ជាការរងកងពលតូចថ្មើជើងលេខ៤១ មេឃុំលំទងបានចុះសាកសួរសុខទុក្ខ ដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួនបីគ្រួសារ ដែលរងគ្រោះថ្នាក់ធម្មជាតិ ដោយភ្លៀងធ្លាក់លាយឡំជាមួយខ្យល់កន្ត្រាក់នៅចំណុចនៅភូមិដីក្រហម ឃុំលំទង ស្រុកអន្លង់វែង បណ្ដាលឱ្យរលំធ្លាក់ពីលេីជេីងតាង ១ខ្នង ប៉ើងដំបូលផ្ទះ ១ខ្នង ប៉ើងដំបូលសំយ៉ាបផ្ទះ ១ខ្នង ខូចខាតស័ង្កសី ចំនួន ៨២ សន្លឹក កាលពីថ្ងៃទី១៦ មេសា ២០២៥ វេលាម៉ោង១៥ និង៣០នាទី ព្រមទាំងនាំយកអំណោយឯកឧត្តម កិត្តិសង្គហបណ្ឌិត គន់ គឹម ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ទទួលបន្ទុករបេសសកម្មពិសេស និងជាអនុប្រធានទី១ នៃគណកម្មាធិការជាតិ គ្រប់គ្រងគ្រោះមហន្តរាយ ប្រគល់ជូន ក្នុងឱកាសនោះដែរ មេបញ្ជាការកងពល៤១បានបញ្ជូនកម្លាំងមួយចំនួនដើម្បីជួយជួសជុលផ្ទះជូនប្រជាពលរដ្ឋឡើងវិញ។
ទន្ទឹមគ្នានោះដែរលោកអភិបាលស្រុកអន្លង់វែងបានផ្តាំផ្ញើរដល់ប្រជាពលរដ្ឋត្រូវមានការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ខណះពេលបច្ចុប្បន្ននេះអាកាសធាតុមានភហលៀងធ្លាក់លាយឡំដោយខ្យល់កន្រ្តាក់មិនទៀងទាត់នោះ។