តាមរយៈ App NoDrug សមត្ថកិច្ចបង្ក្រាបជនសង្ស័យមួយក្រុមធំ ពាក់ព័ន្ធគ្រឿងញៀន នៅសង្កាត់បឹងទំពន់១
ជនសង្ស័យ១៤នាក់ ពាក់ព័ន្ធនឹងការប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀនខុសច្បាប់ ត្រូវបានកម្លាំងសមត្ថកិច្ចបើកការចុះឃាត់ខ្លួននៅចំណុចផ្ទះគ្មានលេខ ផ្លូវលេខ៦៩៤ ភូមិចំរើនផល៣ សង្កាត់បឹងទំពុន១ ខណ្ឌមានជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ។
ការបង្ក្រាបនេះ ធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី២២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥បន្ទាប់ពីមានសេចក្តីរាយការណ៍ព័ត៌មានពីពលរដ្ឋល្អ តាមរយះប្រព័ន្ធ App NoDrug ដែលជាApp របស់អាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន សម្រាប់ទទួលបានព័ត៌មានពីពលរដ្ឋគ្រប់មជ្ឈដ្ឋានទិសទី ក្នុងការផ្តល់ព័ត៌មានពីបញ្ហាគ្រឿងញៀនដែលពួកគាត់បានជួបប្រទះ ។
ក្នុងការចុះបង្ក្រាបខាងលើនេះ សមត្ថកិច្ចដកហូតវត្ថុតាងរួមមាន ៖ ដាវកែច្នៃចំនួន០១ និងកាំបិត ចំនួន០៦ , កន្ត្រៃកាត់ដែក ចំនួន០១ , ស្លាកលេខម៉ូតូចំនួន០១ , ទូរស័ព្ទដៃ ចំនួន០២គ្រឿង រួមទាំង សម្ភារះសម្រាប់ប្រើប្រាស់គ្រឿងញៀនមួយចំនួនធំទៀតផងដែរ ។
បច្ចុប្បន្នជនសង្ស័យខាងលើ រួមនឹងវត្ថុតាងត្រូវបានបញ្ជូនខ្លួនទៅកាន់ការិយាល័យប្រឆាំងបទល្មើសគ្រឿងញៀន នៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ ដើម្បីចាត់វិធានការតាមនីតិវិធីច្បាប់ ៕ លីហេង