-និងលេខ៣ ថវិកា២០០,០០០៛និងបណ្ណសសើរ
-ថ្នាក់ទី៩ និង១២ ចំណាត់ថ្នាក់លេខ១ ថវិកា៨០០,០០០៛ និងបណ្ណសរសើរ
-ចំណាត់ថ្នាក់លេខ២ ថវិកា៥០០,០០០៛ និងបណ្ណសរសើរ
-និងចំណាត់ថ្នាក់លេខ៣ ថវិកា៣០០,០០០៛ និងបណ្ណសរសើរ។
ក្នុងពិធីនោះដែរលោកជំទាវ មុំ ពុទ្ធីតា ក៏បានផ្តាំផ្ញើនិងផ្តល់អនុសសាសន៍ជូនថ្នាក់នាំបុគ្គលិកអប់រំ គ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ នាយកសាលា លោកគ្រូ-អ្នកគ្រូ សូមបន្តការ ខិតខំអនុវត្តការងារតាមតួនាទីភារកិច្ចរៀងខ្លួន ដោយបំប៉ន សមត្ថភាពពង្រឹងគុណវុឌ្ឍជាប្រចាំ “សិក្សាស្រាវជ្រាវរិះរកគ្រប់ វិធីសាស្ត្រ អនុវត្តពង្រឹងតេស្តស្តង់ដាតាមគោលការណ៍ ក្រសួងអប់រំ យុវជន នឹងកីឡា ដែលមានថ្នាក់ជាតិ អន្តរជាតិ បង្រៀនសិស្សឱ្យអស់លទ្ធភាព ពិសេសជួយសិស្សរៀនយឺត ទទួលបានលទ្ធផលស្របតាមកម្រិតថ្នាក់ នឹងជំរុញ លើកទឹកចិត្តសិស្សដែលមានសមត្ថភាព បានចូលរួមរាល់ សកម្មភាពប្រឡងប្រជែងផ្សេងៗ ពង្រឹងការអនុវត្តការងារ គ្រប់គ្រងតាមឋានានុក្រមធ្វើជាគំរូល្អដល់មហាជន គោរព មនសិកាវិជ្ជាជីវៈ អភិវឌ្ឍន៍សាលារៀន អភិវឌ្ឍន៍ធនធានមនុស្ស ប្រកបដោយគុណភាព គុណធម៌ ស្របតាមគោលដៅនៃ ការអប់រំឱ្យក្លាយជាកូនល្អ សិស្សល្អ សិស្សល្អ មិត្តល្អ និង ពលរដ្ឋល្អ” មានចំណេះដឹងចំណេះធ្វើ សហការជាមួយ សហគមន៍ និងចេះរស់នៅជាមួយគ្នាប្រកបដោយភាពសុខដុមរមនា។
គួរបញ្ជាក់ថា ចំពោះបេក្ខជនជ័យលាភីដែលត្រៀមទៅចូលរួមប្រឡងជ្រើសរើសសិស្សពូកែទូទាំងប្រទេស ត្រូវបានកំណត់យកតែបេក្ខជន ១វិញ្ញាសា ១នាក់ ទៅចូលរួមនៅរាជធានីភ្នំពេញ សម័យប្រឡងថ្ងៃទី២៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ខាងមុខ មានបេក្ខជនសរុបចំនួន ៦នាក់ ស្រី៥នាក់។