ភ្លៀងធ្លាក់លាយឡំខ្យល់កន្រ្តាក់ បណ្តាឲ្យផ្ទះពលរដ្ឋរងការប៉ះពាល់ចំនួន២១ខ្នង ក្នុងឃុំចំនួនបួន
ឧត្តរមានជ័យ៖ ឃុំចំនួន៤នៅក្នុងខេត្តឧត្តរមានជ័យ មានភ្លៀងធ្លាក់លាយឡំដោយខ្យល់កន្ត្រាក់ និងផ្គររន្ទះ បណ្តាលឲ្យរងផលប៉ះពាល់ផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋចំនួន២១ខ្នង នៅរសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ ម្សិលមិញនេះ។
អាជ្ញាធរខេត្តឧត្តរមានជ័យ បានឲ្យដឹងថា នៅរសៀលថ្ងៃទី២៧ ខែមេសាឆ្នាំ២០២៥ មានភ្លៀងធ្លាក់លាយឡំខ្យល់កន្ត្រាក់ និងផ្គររន្ទះ បណ្តាលឲ្យរងប៉ះពាល់ផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋចំនួន២១ ខ្នង ស្ថិតនៅ ឃុំត្រពាំងប្រាសាទ ឃុំបេង ឃុំគោកខ្ពស់ និងឃុំ អំពិល ស្រុកបន្ទាយអំពឹល ខេត្តឧត្តរមានជ័យ។
លោក ញឺន កួន ប្រធានមន្ទីរធនធានទឹក និងឧតុនិយមខេត្តឧត្តរមានជ័យ បានឲ្យដឹងថា
យោងតាមសេចក្តីជូនដំណឹងរបស់មន្ទីរធនធានទឹក និងឧតុនិយមខេត្តឧត្តរមានជ័យ ស្ថានភាពកាសធាតុ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៧ ដល់ថ្ងៃទី២៩ ខែមេសាឆ្នាំ២០២៥ ទទួលរងឥទ្ធិពលពីកម្រិតសម្ពាធខ្សោយ ហើយស្ថានភាពបែបនេះ និងធ្វើឱ្យសីតុណ្ហភាពអប្បបរមា ២៥ អង្សារសេ និងអតិបរមា ៣៤ អង្សារសេ ខ្សល់បក់មកពីទិសទក្សិណមានល្បឿន (១.៤ ) ម៉ែត្រ វិនាទី មានភ្លៀងផ្គររន្ទះពីតិចទៅមធ្យម បរិមាណ ២០ ភាគរយ។
ករណីនេះដែរ អាជ្ញាធរក៏ដូចជាមន្រ្តីជំនាញសូមអំពាវនាវជំរាបជូនដល់សាធារណះជន ត្រូវមានការប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ទាំងអស់គ្នា ខណៈអាធាតុមានភ្លៀងធ្លាក់លាយឡំដោយផ្គររន្ទះនោះ។ឃិនសារិទ្ធ