យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា តាមសាលារៀន បានចូលរួមយ៉ាងសំខាន់លើកិច្ចការសាលា និងសង្គម
យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា នៅតាមសាលារៀន បានក្លាយជាធនធានសំខាន់មួយ ក្នុងការជួយដល់កិច្ចការសាលា និងសង្គមជាតិជាច្រើន។ ខណៈពួកគេម្នាក់ៗជួយការងារដោយគ្មានប្រាក់កម្រៃ ជួយការងារដោយពេញចិត្ត ក្នុងគោលដៅរួមមួយគឺភាពប្រសើរឡើង។ នេះជាការលើកឡើងរបស់ គណៈគ្រប់គ្រងវិទ្យាល័យជាស៊ីមសាមគ្គី ដែលសាលារបស់លោក មានយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា។
យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ជាយុវជនក្នុងឯកសណ្ឋានដែលតែងឃើញមានវត្តមានក្នុងកិច្ចការសង្គមនានា។ ក្រៅពីការងារសង្គមនៅខាងក្រៅ យុវជនកាកបាទក្រហម ក៏ជាធនធានសំខាន់ នៅតាមសាលារៀនដែលខ្លួនសិក្សាផងដែរ។ ជាក់ស្ដែងសម្រាប់ យុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលសិក្សានៅវិទ្យាល័យជាស៊ីមសាមគ្គី រាល់ថ្ងៃពួកគេតែងជួយការងារសាលា ទាំងការងារវិន័យ សណ្ដាប់ធ្នាប់ ក៏ដូចជាការងារបរិស្ថាន។ នេះជាការលើកឡើងរបស់ លោក ផាន់ ណិល ជានាយកវិទ្យាល័យជាស៊ីមសាមគ្គី។
លោកថាយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា បានក្លាយជាយុវជនមានវិន័យល្អ ជាយុវជនឧស្សាហ៍ព្យាយាម ជាយុវជនគំរូ ផ្ដល់ជាគំរូដល់យុវជនជាសិស្សដទៃទៀត។ ក្នុងនាមជាគណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកពិតជាកោតសសើរ និងពេញចិត្តចំពោះការចូលរួមរបស់យុវជនកាកបាទក្រហម។
ក្រោយចប់ការងារប្រចាំថ្ងៃ នៅថ្ងៃចន្ទដើមសប្ដាហ៍នេះ ក្រុមយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជានៃវិទ្យាល័យជាស៊ីមសាមគ្គី លើកឡើងថា ពួកគាត់ម្នាក់ៗសុទ្ធតែបានចូលរួមជាមួយកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ។ ជាក់ស្ដែងចាប់តាំងពីពួកគេសិក្សាថ្នាក់ទី ៧មកម្លេះ។
ជាយុវជនកាកបាទក្រហម ពួកគេម្នាក់ៗពេញចិត្តនឹងការជួយការងារសាលាប្រចាំថ្ងៃ ទោះពួកគេពុំទទួលបានប្រាក់កម្រៃយ៉ាងណាក្ដី។ ការក្លាយជាយុវជនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា រយៈពេលប៉ុន្មានឆ្នាំមកនេះ ផ្ដល់មកវិញឱ្យពួកគេក្លាយជាមនុស្សមានវិន័យ មានទំនាក់ទំនងកាន់តែច្រើន ទទួលបានបទពិសោធន៍ថ្មីៗ និងបានចូលរួមក្នុងការងារសង្គមជាច្រើនផងដែរ។ ពួកគេពិតជាពេញចិត្តក្នុងការចូលរួមរបស់ខ្លួន ដើម្បីភាពប្រសើរឡើង។
នៅក្នុងសប្ដាហ៍នេះ ពោលនៅថ្ងៃទី ៨ ខែឧសភា គឺជាខួបលើកទី ១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រហម និងជាខួបលើកទី ៧០ឆ្នាំ នៃកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្រោមមូលបទ ៖ រួមគ្នាស័្មគ្រចិត្ត ដើម្បីសហគមន៍មានសុខភាពល្អ និងមានភាពធន់និងអាកាសធាតុ។
ជាការអបអរសាទរនៃទិវានេះ សប្បុរសជន បណ្ដាក្រុមហ៊ុនជាច្រើន ក៏បានចូលរួមបរិច្ចាកជាថវិកាជូនដល់កាកបាទក្រហម ដើម្បីបន្តបេសកកម្មការងារមនុស្សធម៌របស់ខ្លួន៕ អត្ថបទៈគឹមហុក