អ្នកគាំទ្របាល់ទាត់សង្ឃឹមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងនិងធ្វើបានល្អនៅថ្ងៃទី១០ ដើម្បីផ្ដល់កិត្តិយសដល់ប្រទេសជាតិពិសេសផ្ដល់កិត្តិយសដល់ខេត្តស្វាយរៀង
ស្វាយរៀង ៖ អ្នកគាំទ្របាល់ទាត់ក្លឹបព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងក្នុងពេលទិញសំបុត្រសម្រាប់ទស្សនាបាល់ទាត់នៅថ្ងៃទី១០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥នៅពហុកីឡដ្ឋានស្វាយរៀងរសៀលថ្ងៃទី៨ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥នេះ បានប្រកាសសម្ដែងនូវការគាំទ្រចំពោះក្រុមកីឡាករក្លឹបព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងដោយ សង្ឃឹមថាក្លឹបព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង នឹងធ្វើឲ្យបានល្អបន្ថែមទៀតដើម្បីដណ្ដើមពានរង្វាន់ពីដៃគូប្រកួតផ្ដល់កិត្តិយសជូនក្លឹបជូនប្រទេសជាតិ ពិសេសផ្ដល់កិត្តិយសជូនដល់ពលរដ្ឋខេត្តស្វាយរៀងផងដែរ។ ស្របជាមួយគ្នានោះដែរក្រុមអ្នកគាំទ្របាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជក៏បានអំពាវនាវដល់ទស្សនិកជនដែលចូលទស្សនាបាល់ទាត់ត្រូវរក្សាសណ្ដាប់ធ្នាប់ឲ្យបានល្អ ក៏ដូចជាចូលរួមថែរក្សាបរិស្ថានតាមរយៈប្រមូលសម្រាមវេចខ្ចប់ឲ្យបានត្រឹមត្រូវក្រោយពេលទស្សនារួច ដើម្បីបង្ហាញ ដល់ភ្ញៀវជាតិនិងអន្តរជាតិក្នុងកិច្ចការរក្សាបរិស្ថាន។
សូមបញ្ជាក់ថាការលក់សំបុត្រទស្សនាកីឡាបាល់ទាត់ថ្ងៃនេះជាលើកទី២ បន្ទាប់ពីក្រុមការងារលក់លើកទី១ហើយ នៅតែមានអ្នកគាំទ្របន្តទិញដើម្បីទៅទស្សនាផ្ទាល់នៅកីឡដ្ឋានមរតកតេជោ ។