ឯកឧត្តម ឌី វិជ្ជា ប្រធានក្លឹបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង ផ្តល់អាវអ្នកគាំទ្រជូនដល់ចាស់ព្រឹទ្ធាចារ្យ ៣រូប និងថវិកាមួយចំនួន
តាមរយៈ លោក រិទ្ធ ឌីកា នាយកបច្ចេកទេសរបស់ក្លឹបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងតំណាងឯកឧត្តម ឌី វិជ្ជា ប្រធានក្លឹបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង បានផ្តល់អាវអ្នកគាំទ្រជូនដល់ព្រឹទ្ធាចារ្យ ៣រូប គឺលោក អុំ សួន លោកគ្រូ មាំង និងលោកគ្រូ ប៉ែន ផាត និងផ្តល់ថវិកាសម្រាប់ចូលរួមទស្សនាការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ពានរង្វាន់ AFC Challenge League វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្ររវាងព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង ជាមួយក្រុម FK Arkadag នាថ្ងៃទី១០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ នៅពហុកីឡដ្ឋានជាតិមរតកតេជោ។
លោក រិទ្ធ ឌីកា នាយកបច្ចេកទេសរបស់ក្លឹបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងបានប្រាប់ឲ្យដឹងថា ឯកឧត្ត ឌី វិជ្ជា ប្រធានក្លឹបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងបានផ្តល់អាវអ្នកគាំទ្រម្នាក់ៗអាវចំនួន ២ ជូនដល់ព្រឹទ្ធាចារ្យ ៣រូប និងថវិកាចំនួន ២ សែនរៀលក្នុងមួយនាក់។ លោកប្រធានក្លឹបតែងតែយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះចាស់ព្រឹទ្ធាចារ្យកីឡាបាល់ទាត់ និងជាការចូលរួមចំណែកយ៉ាងធំក្នុងការអភិឌ្ឍនវិស័យកីឡាបាល់ទាត់កម្ពុជា។
លោកនាយកបច្ចេកទេសបានបន្តថា ការខិតខំប្រឹងប្រែងលោកប្រធានទំាងចិត្ត កាយ និងទំាងថវិកាបានជូនឲ្យក្លឹបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងទទួលបានជ័យជម្នះយ៉ាងអស្ចារ្យកម្រិតជាតិ និងអន្តរជាតិ ជាពិសេសក្លិបបាល់ទាត់ ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង គ្រងតំណែង ជើងឯក នៃព្រឹតិ្តការណ៍កីឡាបាល់ទាត់ ជម្រើសជើងឯក ខេមបូឌានព្រីមៀរលីគ ២០២៤/២៥ “Cambodian Premier League 2024/25” ។
នាថ្ងៃទី១០ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ក្លិបបាល់ទាត់ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀងតំណាងឲ្យប្រទេសកម្ពុជាធ្វើការប្រកួតជាមួយក្រុមបាល់ទាត់ FK Arkadag ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ការប្រកួតកីឡាបាល់ទាត់ពានរង្វាន់ AFC Challenge League វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ នាពហុកីឡដ្ឋានជាតិមរតកតេជោ ជាប្រវត្តិសាស្ត្រថ្មីមួយទៀតសម្រាប់ក្លឹប និងប្រទេសកម្ពុជា៕