ផ្លែទុរេនវៀតណាមនាំចូលកម្ពុជាតាមភូមិសាស្ត្រខេត្តស្វាយរៀងត្រូវបានមន្ត្រីមានសមត្ថកិច្ចធ្វើការបិទទាំងស្រុងកាលពីថ្ងៃទី១៣ខែឧសភាឆ្នាំ២០២៥ម្សិលមិញនេះ
ស្វាយរៀង ៖ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ប៉ាង ឡេង នាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលអន្តោប្រវេសន៍ច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិព្រៃវ័ល្ល ស្រុកកំពង់រោទិ៍ ខេត្តស្វាយរៀង នៅថ្ងៃទី១៤ ខែឧសភាឆ្នាំ២០២៥នេះបានប្រាប់ទូរទស្សន៍ BTV ឲ្យដឹងថា ដំណើរការចរាចរណ៍ផ្លែទុរេនចូលតាមភូមិសាស្ត្រខេត្តស្វាយរៀងពិសេសច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិព្រៃវល្ល័ ត្រូវបានមន្ត្រីមានសមត្ថកិច្ចពិសេសគណះអភិបាលខេត្តបានធ្វើការ បិទមិនអនុញ្ញាតឲ្យឈ្មួញនាំចូលទាំងស្រុង វេលាម៉ោង១និង៣០នាទីថ្ងៃទី១២ ខែឧសភា តែក្រុមការងារគយ នៅតែបន្តអោយឈ្មួញធ្វើការបង់ពន្ធបង្កើនថវិកាជាតិតាមរយះចេញបញ្ជាក់លិខិតបង់ពន្ធ័ត្រឹមត្រូវ ។
លោកបានបញ្ជាក់បន្ថែមថាជុំវិញដំណើរការបិទការនាំផ្លែធុរេនចូលតាមច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិព្រៃវល្ល័ ក្រុមការងារលោកមិនបានចូលជ្រៅ លើគុណភាពបន្លែផ្លែឈើត្រីសាច់ដូចក្រុមគយនិងរដ្ឋាករ និងក្រុមការងារ ក.ប.បនោះទេ ពោលគឺក្រុមរបស់លោកធ្វើការតាមតែជំនាញត្រួតពិនិត្យលិខិតស្នាមរបស់ភ្ញៀវធ្វើដំណើរចេញចូលកត់ត្រាមធ្យោបាយធ្វើដំណើរតែប៉ុណ្ណុះ។
សូមបញ្ជាក់ថាច្រកទ្វាព្រំដែនអន្តរជាតិព្រៃវល្ល័ ជាច្រកដែលពលរដ្ឋ ខ្មែរ វៀតណាម បានធ្វើការផ្លាស់ប្តូរទំនិញច្រើនបង្គួររួមមានស្រូវ បន្លែ ផ្លែឈឺគ្រប់រដូវ រួមនិងស្រូវផងដែរ ។ ដោយ ៖ ភា សារិទ្ធ