កម្ពុជានឹងរៀបចំពិព័រណ៍គ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងកម្ពុជា អន្តរជាតិ ដើម្បីបង្ហាញការវិវត្តន៍រីកចម្រើន
ភ្នំពេញ ៖ កម្ពុជានឹងរៀបចំពិព័រណ៍គ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃកម្ពុជា អន្តរជាតិ លើកទី១៦ ដើម្បីផ្សព្វផ្សាយឲ្យដល់សាធារណៈជន ភ្ញៀវជាតិអន្ដរជាតិ បានយល់ដឹងអំពីការវិវត្តន៍រីកចម្រើន និងចក្ខុវិស័យយូរអង្វែងរបស់កម្ពុជា លើវិស័យគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងធម្មជាតិ កម្ពុជា។
សមាគមពាណិជ្ជករគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី១៥ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ បានរៀបចំពិព័រណ៍ គ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងកម្ពុជាអន្តរជាតិលើកទី១៦ ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានគោលបំណងផ្សព្វផ្សាយ និងផ្តល់ជាព័ត៌មានដល់អាជីវករ ម្ចាស់ក្រុមហ៊ុនគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃកម្ពុជា-អន្តរជាតិ សហគ្រាស ពាណិជ្ជករ អាជីវករ និងបណ្ដាអ្នកវិនិយោគលើវិស័យ ធនាគារ វិស័យរថយន្ដ វិស័យទូរស័ព្ទ វិស័យអចលនទ្រព្យ និងវិស័យពាក់ព័ន្ធ ផ្សេងៗបានយល់ដឹងអំពីការវិវត្តន៍ទៅមុខ និងចក្ខុវិស័យ យូរអង្វែងរបស់កម្ពុជា លើវិស័យគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងធម្មជាតិកម្ពុជា ការលើកកម្ពស់ស្នាដៃច្នៃប្រឌិតម៉ូត និងស្នាដៃស្រាវជ្រាវលើវិទ្យា សាស្ត្រនិងបច្ចេកវិទ្យា។
នៅក្នុងពិព័រណ៍គ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងកម្ពុជានេះ នឹងមានស្តង់ជាច្រើន ទាំងជាតិនិងអន្តរជាតិ បានការដាក់បង្ហាញនូវ ផលិតផលរបស់ខ្លួនលើគ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃផ្សេងៗជាច្រើន ដល់សាធារណជន បានស្វែងយល់ និងការរកជាវនូវគ្រឿង អលង្ការ និងត្បូងមានតម្លៃផ្សេងៗ ហើយនៅក្នុងពិព័រណ៍នោះផងដែរ ក៏មានការបង្ហាញគ្រឿងអលង្ការដោយក្រុមនារី ដែលនេះជាការលើកកម្ពស់ដល់យេនឌ័ររបស់នារីភេទនៅកម្ពុជាផងដែរ។
សូមបញ្ជាក់ថា ពិព័រណ៍គ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងកម្ពុជាអន្តរជាតិ បានប្រព្រឹត្តទៅរយៈពេល ៣ ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី ១៥ ដល់ថ្ងៃទី ១៨ ខែ ឧសភា ឆ្នាំ ២០២៥ នៅសាលមជ្ឈមណ្ឌលសន្និបាតកោះពេជ្រ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម សុខ ចិន្តាសោភា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងតំណាងមក ពីក្រសួងស្ថាប័នផ្សេងៗជាច្រើនទៀត បានជំរុញដល់ព្រឹត្តិការណ៍ពិព័រណ៍គ្រឿងអលង្ការ និងត្បូងកម្ពុជា អន្តរជាតិនេះ ស្ថិតក្រោម បរិយាសប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕