ច្រកទ្វារព្រំដែនកម្ពុជា-វៀតណាម ក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តស្វាយរៀងត្រូវបានរឹតបន្ដឹងការនាំចូលផ្លែទុរេន
ស្វាយរៀង ៖ លោកឧត្តមសេនីយន៏ត្រី ប៉ាង ឡេង នាយនគរបាលអន្តោប្រវេសន៏ ច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិព្រៃវល្ល័ ស្រុកកំពង់រោទិ៍ ខេត្តស្វាយរៀង នៅថ្ងៃទី១៩ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥នេះបានប្រាប់ទូរទស្សន៏ BTV តាមទូរសព្ទ័អោយដឹងថា ការនាំផ្លែទុរេនស្រស់ពីវៀតណាមចូលមកលក់ចែកចាយនៅកម្ពុជាត្រូវបានបិទទាំងស្រុងបន្ទាប់ពី រាជរដ្ឋាភិបាល និងការចង្អុលបន្ថែមរបស់គណះអភិបាលខេត្តស្វាយរៀងកន្លងមក ដើម្បីបញ្ជៀសការចម្លងជំងឺមកលើរាងកាយមនុស្សបន្ទាប់ក្រសួងពាក់ពន្ធ័បានរកឃើញសារធាតុគីមីនៅលើផ្លែធុរេន ។
សូមបញ្ជាក់ថាស្វាយរៀងជាខេត្ត ដែលមានព្រំប្រទល់ដីតផែនជាមួយប្រទេសវៀតណាមប្រវែងជាង២០០គីឡូម៉ែត្រ ខេត្តមានច្រកទ្វារព្រំដែនអន្តរជាតិចំនួន២ អមច្រកទ្វេភាគី ច្រកតំបន់ និងច្រករបៀងមួយចំនួន បន្ទាប់ពីរាជរដ្ឋាភិបាលបានធ្វើការទប់ស្កាត់ចរាចរណ៍ផ្លែធុរេនរហូតពេលនេះតាមការអង្កេតទូទៅ គ្រប់ច្រកទ្វារពុំមានពលរដ្ឋឬឈ្មួញណាម្នាក់នាំទុរេនចូលនោះទេ ខណៈដែល មន្ត្រីមានសមត្ថកិច្ចតាមឃ្លាំមើល គ្រប់ការនាំទំនិញផ្សេងៗចូលតាមព្រំដែនកម្ពុជាវៀតណាមជាង២០០ គីឡូម៉ែត្រ។ ដោយ ៖ ភា សារិទ្ធ