កម្លាំងជំនាញឃាត់រថយន្ត២គ្រឿងដឹកស៊ុតមាន់ និងសត្វមាន់ ពីប្រទេសវៀមណាម ដោយខុសច្បាប់
ភ្នំពេញ៖ ក្រុមការងារអន្តរាគមន៍បង្ក្រាបបទល្មើសចលនាសត្វនៃអគ្គនាយកដ្ឋានសុខភាពសត្វ និងផលិតកម្មសត្វ បានចុះឃាត់ចាប់រថយន្ត ២គ្រឿង បានដឹកដឹកស៊ុតមាន់ និងសត្វមាន់ ពីប្រទេសវៀមណាមដោយខុសច្បាប់ ។
ប្រតិបត្តិការនេះ បានធ្វើឡើង កាលពីវេលាម៉ោង ៣ទៀបភ្លឺ ព្រឹកថ្ងៃទី៣០ ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២៥ នៅចំណុចផ្លូវជាតិ១ សង្កាត់ក្បាលកោះ ខណ្ឌច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ។
លោក ហ៊ុន សារ៉ាត់ អនុប្រធាននាយកដ្ឋានសុខភាពសត្វ និងសុខភាពសាធារណៈបសុព្យាបាល នៃអគ្គនាយកដ្ឋានសុខភាពសត្វ និងផលិតកម្មសត្វ បានឱ្យដឹងថា ក្នុងរង្វង់ប្រតិបត្តិការ កម្លាំងជំនាញ បានឃាត់រថយន្តចំនួន២គ្រឿង រថយន្តទី១ ដឹកស៊ុតមាន់ចំនួន ១០០ដុំ ស្មើនឹង៣០០០០គ្រាប់ និងរថយន្តទី២ ដឹកសត្វមាន់រស់ចំនួន ៨០៥ក្បាល។
លោកបាន បញ្ជាក់ឱ្យដឹងទៀតថា រថយន្តខាងលើបានដឹកសត្វមាន់រស់ និងស៊ុតមាន់ទាំងនេះ ចេញពីប្រទេសវៀតណាម តាមច្រករបៀង ស្រុកកំពង់ត្របែក ខេត្តព្រៃវែង ឆ្ពោះមកលក់ចែកចាយនៅរាជធានីភ្នំពេញ ដោយគ្មានលិខិតអនុញ្ញាតអ្វីទាំងអស់។ បច្ចុប្បន្ន មន្រ្តីជំនាញបានយកទៅរក្សាទុកនៅទីតាំងចត្តាឡីស័កសត្វរបស់អគ្គនាយកដ្ឋានសុខភាពសត្វ និងផលិតកម្មសត្វ ដើម្បីអនុវត្តន៍តាមនីតិវិធីច្បាប់ ៕ អត្ថបទ៖ កុម្ភៈ