អាជ្ញាធរមូលដ្ឋានប្ដេជ្ញាបន្ថែមការយកចិត្តទុកដាក់បម្រើពលរដ្ឋឱ្យបានល្អ ពិសេសការអនុវត្តគោលនយោបាយភូមិឃុំមានសុវត្ថិភាព
បណ្តាមេភូមិនៅតាមមូលដ្ឋាន បានប្ដេជ្ញាបន្ថែមការយកចិត្តទុកដាក់បម្រើពលរដ្ឋឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរ ពិសេសការអនុវត្តគោលនយោបាយភូមិឃុំមានសុវត្ថិភាពឱ្យមានប្រសិទ្ធិភាព ។
នាព្រឹកថ្ងៃទី៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៥នេះ រដ្ឋបាលខណ្ឌ៧មករា បានធ្វើពិធីជួបសំណេះសំណាលជាមួយមេភូមិទាំង៦៦ភូមិ ក្នុងមូលដ្ឋានរបស់ខ្លួន ដើម្បីស្ទង់មតិយោបល់ និងផ្តល់បទពិសោធថ្មីៗ ជាទុនសម្រាប់មេភូមិទាំងអស់យកទៅអនុវត្តកិច្ចការងារជាមួយពលរដ្ឋឱ្យមានគុណភាព និងប្រសិទ្ធិភាព។
ពិធីសំណេះសំណាលនេះ ធ្វើឡើងក្រោមវត្តមានលោកថេង សុថុល អភិបាលខណ្ឌ៧មករា និងមានការអញ្ចើញចូលរួមពីលោកលោកស្រីអភិបាលរងខណ្ឌ លោកអធិការ មេបញ្ជាការ និងលោកចៅសង្កាត់ទាំង៨ផងដែរ ។
លោក ថេង សុថុល អភិបាលខណ្ឌ៧មករា បានមានមតិសំណេះសំណាលប្រកបដោយភាពស្និទ្ធិស្នាល និងផ្តល់នូវយោបល់អប់រំណែនាំផ្សេងៗជាច្រើន ទៅដល់បណ្តាមេភូមិទាំងអស់ដែលកំពុងមានវត្តមានក្នុងអង្គពិធី ដើម្បីបង្កើនការខិតខំប្រឹងប្រែងយកចិត្តទុកដាក់ជាមួយប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់ពេលវេលា ពិសេសរាល់ពេលពលរដ្ឋមានបញ្ហានានា មិនថាបញ្ហាតូច ឬធំនោះទេ ។ ក្នុងករណីបញ្ហានោះ មេភូមិមិនអាចដោះស្រាយបាន ឬផុតដែនសមត្ថភាពរបស់ខ្លួន ត្រូវរាយការណ៍មកកាន់ថ្នាក់លើ ដើម្បីសុំគោលការណ៍ និងការអន្តរាគមន៍ដោះស្រាយឱ្យបានទាន់ពេលវេលាជូនពលរដ្ឋ បញ្ចៀសបានការទុកបញ្ហាចោល ដោយប្រឈរភ្នែកមើលមិនព្រមដោះស្រាយ។
បណ្តាមេភូមិចំណុះរដ្ឋបាលសង្កាត់អូរឫស្សីទី៣ នៃខណ្ឌ៧មករា ក៏បានបញ្ចាក់គោលជំហរមុខមាំ ក្នុងការខិតខំបំពេញភារកិច្ចខ្លួន ជូនពលរដ្ឋ ឱ្យស្របទៅនឹងយុទ្ធសាស្ត្រ និងគោលនយោបាយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ។
ក្នុងឱកាសដដែលនោះ លោក ថេង សុថុល អភិបាលខណ្ឌ៧មករា ក៏បានណែនាំឱ្យមេភូមិទាំងអស់យកចិត្តទុកដាក់លើបញ្ហា ផ្លូវថ្នល់ផងដែរ ពិសេសជង្ហុកសំបុកមាន់ ដែលជាផ្លូវខូចតូចៗ ត្រូវជួសជុលឱ្យបានស្អាត បើខូចធំចាំបាច់ត្រូវរាយការណ៍មកថ្នាក់លើដើម្បីចុះទៅជួសជុល ព្រោះខណ្ឌ៧មករា ជាខណ្ឌនៅកណ្តាលរាជធានីភ្នំពេញ ដូច្នោះហើយរាល់ដងផ្លូវត្រូវតែធានាភាពស្អាត និងបរិស្ថានអនាម័យល្អឱ្យសាកសមជាទីក្រុងដែលជាបេះដូង នៃប្រទេសជាតិ៕ កុម្ភៈ