កម្មករកាត់ដេររីករាយដែលប្រាក់ឈ្នួលត្រូវបានដំឡើងពីរដុល្លារបន្ថែម និងអរគុណរាជរដ្ឋាភិបាល
កំពង់ឆ្នាំង៖ កម្មករ កម្មការិនីរោងចក្រកាត់ដេរ នៅក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានបង្ហាញក្ដីរីករាយ និងអរគុណដល់រាជ រដ្ឋាភិបាល ដែលបានជួយគិតគូរសម្របសម្រួលដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលអប្បរមាជូនពួកគេជារៀងរាល់ឆ្នាំ។ រាជ រដ្ឋាភិបាល សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៦ បានសម្រេចដំឡើងប្រាក់ឈ្នួលជូនកម្មករនិយោជិតចំនួនពីរដុល្លារទៀត។
ការបង្ហាញអារម្មណ៍សប្បាយចិត្តរបស់កម្មករកម្មការិនីលើវិស័យកាត់ដេរបែបនេះ បន្ទាប់ពីក្រុមប្រឹក្សាជាតិប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា បានបើកកិច្ចប្រជុំលើកចុងក្រោយ នៅថ្ងៃទី១៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៥ ដើម្បីពិនិត្យសម្រេចលើលទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាកំណត់ប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមា សម្រាប់កម្មករនិយោជិតផ្នែកវាយនភណ្ឌ កាត់ដេរ ផលិតស្បែកជើង និងផលិតផលិតផលធ្វើដំណើរ និងកាបូប សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៦។ ជាលទ្ធផលសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានសម្រេចបន្ថែម២ដុល្លារ លើតួលេខ២០៨ដុល្លារ ដែលធ្វើឱ្យប្រាក់ឈ្នួលអប្បបរមារបស់កម្មករ-និយោជិត ផ្នែកវាយនភណ្ឌ កាត់ដេរ ផលិតស្បែកជើង ផលិតផលិតផលធ្វើដំណើរ និងកាបូប សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៦ មានចំនួន២១០ដុល្លារ ក្នុងមួយខែ ដែលការដំឡើងនេះ វានឹងជួយរួមចំណែកធ្វើឱ្យជីវ ភាពកម្មករនិយោជិតកាន់តែល្អប្រសើរជាងមុនមួយកម្រិតទៀត ៕ ដោយ ÷ ហុង វាសនា