កម្មកររោងចក្រ បង្ហាញអារម្មណ៍សប្បាយរីករាយ ក្រោយបានបរិច្ចាគមូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន
ភ្នំពេញ៖ រហូតមកដល់ពេលនេះមើលឃើញថា ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់ទិសទីបានចូលរួមបរិច្ចាគថវិកាជាបន្តបន្ទាប់ ក្នុងការរួមចំណែកជាមួយរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា តាមរយ “មូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន”។ ជាមួយនេះ កម្មករ កម្មការនីដែលកំពុងបំពេញការងារក្នុងវិស័យរោងចក្រ ក៏បានបង្ហាញទឹកមុខសប្បាយរីករាយ បន្ទាប់ពីបានបរិច្ចាគក្នុងមូលនិធិមួយនេះ។
អ្នកស្រី វណ្ណ សានី ជាកម្មការិនីរោងចក្រកាត់ដេរសម្លៀកបំពាក់ ស្ព័រតិច អ៊ិនឌីសស្រ្ទីយ៍ ស្ថិតនៅខណ្ឌឬស្សី រាជធានីភ្នំពេញ ក្នុងបទសម្ភាសន៍ជាមួយព័ត៌មាន ប៊ីធីវី នៅថ្ងៃទី៥ ខែកញ្ញានេះ បាននិយាយថា ពិតជាសប្បាយចិត្តណាស់ នៅពេលដែលបានចូលរួមចំណែកក្នុងការអភិវឌ្ឍប្រទេសជាតិ ទោះបីជាការចូលរួមមិនអាចបានច្រើន ប៉ុន្តែជាទឹកចិត្ត និងពិតជាពេញ ដោយគ្មានការបង្ខិតបង្ខំ ក្នុងការចូលរួមការងារសង្គមមួយនេះ។
ស្រដៀងគ្នានេះដែរ ក្រុមកម្មករដទៃផ្សេងទៀត បានឲ្យដឹងដែរថា ក្នុងនាមជាប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅទឹកដីប្រទេសកម្ពុជា ការចូលរួមចំណែកជាសកម្មភាព ឬជាថវិកាក្តី គួរតែចូលរួមឲ្យបានគ្រប់គ្នាៗ ជាពិសេសការចូលរួមក្នុងការអភិវឌ្ឍនតំបន់ព្រំដែន គឺជំរុញឲ្យមានភាពរីកចម្រើន និងអ៊ូរអរកាន់តែខ្លាំងដល់ការរស់នៅរបស់ប្រជាជននៅទីនោះ។ ក្រុមកម្មករទាំងនេះ សង្ឃឹមទៀតថា ក្រោមការដឹកនាំរបស់សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តីបច្ចុប្បន្ន ប្រទេសជាតិនឹងកាន់តែរីកចម្រើនទៅមុខបន្ថែមទៀត។
កម្មករ កម្មការនី រោងចក្រខាងលើនេះ ក៏បានអំពាវនាវកម្មករនិយោជិត និងប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរទាំងអស់ ចូលរួមបរិច្ចាគវិភាគទានឲ្យបានច្រើនកុះករតាមការស្ម័គ្រចិត្ត ដើម្បីរួមគ្នាជាធ្លុងមួយក្នុងមហាសាមគ្គីជាតិខ្មែរ ដើម្បីថែរក្សាសុខសន្តិភាព អធិបតេយ្យភាពាតិ និងបូរណភាពទឹកដី ក៏ដូចជាការជមរុញការអភិវឌ្ឍតាមព្រំដែនឲ្យបានកាន់តែរឹងមាំ និងប្រកបដោយចីរភាព។
សូមបញ្ជាក់ថា “មូលនិធិកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធតាមព្រំដែន” ត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងគោលបំណងដើម្បីកៀរគរថវិកាបន្ថែមសម្រាប់កសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធនានាតាមបណ្តោយព្រំដែន ព្រមទាំងដើម្បីផ្តល់ឱកាសឲ្យប្រជាពលរដ្ឋខ្មែរគ្រប់មជ្ឈដ្ឋានក្នុងនិងក្រៅប្រទេស បានចូលរួមចំណែកដោយផ្ទាល់ជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងបុព្វហេតុរួមគ្នាកសាង និងការពារមាតុភូមិរបស់ជាតិ៕ អត្ថបទ ឈិត បូរ៉ាវី