រថយន្តទី៤១ជាអំណោយរបស់សម្តេចតេជោ ត្រូវបានប្រគល់ជូនមណ្ឌលសុខភាព អង្គតាសោម ខេត្តតាកែវ
តាកែវ៖ អំណោយទី៤១ជារថយន្តសង្គ្រោះបន្ទាន់របស់សម្តេចតេជោហ៊ុនសែន និង សម្តេចគតិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុនរ៉ានី ហ៊ុន សែន តាមរយៈឧកញ៉ា បណ្ឌិត ជា រតនា និងឧកញ៉ា លីហៀក រតនា ត្រូវបានប្រគល់ជូនដល់មណ្ឌលសុខភាព ឃុំអង្គតាសោម ស្រុកត្រាំកក់ ខេត្តតាកែវ ដើម្បីជួយសម្រួលដល់ការដឹកជញ្ជូនអ្នកជំងឺ ទៅកាន់ព្យាបាលអោយទាន់ពេលវេលា។
លោក ឧកញ៉ាបណ្ឌិត ជា រតនា ទីប្រឹក្សាផ្ទាល់សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានមានប្រសាសន៍ថា ដោយមើលឃើញថា ប្រជាពលរដ្ឋនៅស្រុកត្រាំកក់ មានចំនួនច្រើន ដូច្នេះ តម្រូវការសេវាសាធារណៈ គឺជា រឿងចាំបាច់ ពិសេសផ្នែកសុខាភិបាលដែលជាសេវាសំខាន់បំផុតមិនអាចខ្វះបាន ទើបលោកឧកញ៉ា និងលោក ជំទាវ រួមនឹង លោកឧកញ៉ា សុខ វណ្ណា និងលោកជំទាវ បានរៀបចំប្រគល់នូវរថយន្ត សង្គ្រោះ បន្ទាន់ជូនដល់មណ្ឌលសុខភាពអង្គតាសោមក្នុងខេត្តតាកែវនៅពេលនេះ ដើម្បីយកទៅប្រើប្រាស់តាម តម្រូវការ ជួយដល់ពលរដ្ឋដោយមិនប្រកាន់និន្នាការនយោបាយ ជំនឿសាសនានោះឡើយ។
លោក កៅ វគ្គសែល អភិបាលស្រុកត្រាំកក់ បានលើកឡើងថា ស្រុកត្រាំកក់មានចំនួន១៥ឃុំ ប្រជាពលរដ្ឋ មានជាង ១៦ម៉ឺននាក់ ដូច្នេះនៅតាមមណ្ឌលសុខភាពមានតម្រូវការខ្លាំង នូវរថយន្តសង្គ្រោះ បន្ទាន់នៅ ពេលពលរដ្ឋជួបបញ្ហាគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ ស្ត្រីឆ្លងទន្លេ ឬបញ្ហាបន្ទាន់ផ្សេងៗទៀត ដើម្បីព្យាបាលអោយ ទាន់ពេលវេលា។
លោកវេជ្ជបណ្ឌិត ហេង ធី ប្រធានមន្ទីពេទ្យបង្អែកស្រុកត្រាំកក់ ក្នុងនាមក្រុមគ្រូពេទ្យនៅស្រុកត្រាំកក់ ក៏បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះសម្តេចទាំងទ្វេរ រួមនឹង លោកឧកញ៉ា ជា រតនា និង សម្បុរសជនដែលបានយកចិត្តទុកដាក់ចំពោះអាយុជីវិតរបស់ពលរដ្ឋនៅក្នុងខេត្តតាកែវ ក៏ដូចជាពលរដ្ឋ ទូទាំងប្រទេស ក្នុងនាមលោកជាថ្នាក់ដឹកនាំក្រុមគ្រូពេទ្យ ក៏បានប្ដេជ្ញាខិតខំផ្តល់ សេវាសុខាភិបាលជូន ពល រដ្ឋអោយកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព គុណភាព និងសមធម៌។
ជាចុងក្រោយលោកឧកញ៉ា បណ្ឌិត ជារតនា ក៏បានអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ទាំងអស់ សូម ចូមរួមគោរពច្បាប់ចរាចរណ៍ និងចូលរួមទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាយលនៃជំងឺកូវីដ១៩តាមរយៈ អនុវត្តនូវ វិធានការ របស់ក្រសួងសុខាភិបាលកុំឆ្លងចូលសហគមន៍ផងដែរ៕ អត្ថបទ៖ សូដាវណ្ណ