នៅព្រឹកនេះ សម្តេចតេជោអញ្ជើញចូលរួមបើកវេទិការសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចអាស៊ី-អឺរ៉ុប លើកទី១
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជានៅព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកានេះ នឹងអញ្ជើញចូលរួមបើកវេទិការសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចអាស៊ី-អឺរ៉ុប លើកទី១ (AEEBF1)
សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជានៅព្រឹកថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកានេះ នឹងអញ្ជើញចូលរួមបើកវេទិការសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចអាស៊ី-អឺរ៉ុប លើកទី១ (AEEBF1) ដែលសម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តីនឹងថ្លែងសារសំខាន់ៗមួយចំនួនពាក់ព័ន្ធនឹងបញ្ហាសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចនៅក្នុងតំបន់អាស៊ី និងអឺរ៉ុប។
វេទិកាសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចអាស៊ី-អឺរ៉ុប លើកទី១ (AEEBF1)ដែលកម្ពុជាធ្វើជាម្ចាស់ផ្ទះរៀបចំនេះ ធ្វើឡើងក្រោមមូលបទ៖ «ការផ្លាស់ប្តូរទៅរកគន្លងប្រក្រតីភាពថ្មី៖ ការធ្វើអានុភាវូបនីយកម្មខ្សែច្រវាក់តម្លៃសកល ពហុភាគីនិយម និងបដិវត្តឧស្សាហកម្ម ៤.០»។ ក្រៅពីសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន វេទិកានេះ ក៏មានការចូលរួមពីមន្រ្តីជាន់ខ្ពស់កម្ពុជា និងអ្នកជំនាញផ្នែកសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចនៅក្នុងតំបន់អាស៊ី និងអឺរ៉ុបមួយចំនួនទៀតផងដែរ៕