ដំណើរស្វែងរកបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជា
ដោយបង្ហាញពីភាពឆើតឆាយរបស់ពួកគេនៅក្នុងឈុតសម្លៀកបំពាក់ពណ៌ទឹកក្រូច បេក្ខជនផ្លូវការទាំង២០នាក់ នៅក្នុងកម្មវិធីប្រកួតបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជា បានបង្ហាញមុខកាលពីម្សិលមិញនេះនៅផ្សារទំនើប Bridge Lifestyle Mall។
កញ្ញា សារីតា តំណាងឲ្យបវរកញ្ញាចក្រវាលមកពីរាជធានីភ្នំពេញបានធ្វើឲ្យអ្នកចូលរួមទះដៃអបអរសាទរបន្ទាប់ពីឆ្លើយសំណួររួច។ អ្វីដែលគួរឲ្យកត់សម្គាល់នោះគឺថា អំឡុងពេលឡើងឆាក កញ្ញាបានថតរូបដោយទំនុកចិត្តបើប្រៀបធៀបទៅនឹងបេក្ខជនចុងក្រោយផ្សេងទៀត។
តារាសម្តែងរូបនេះបានទាក់ទាញអ្នកគាំទ្រ ដោយសារតែមុខមាត់ដ៏ស្រស់ស្អាតរបស់នាងក្នុងនាមជាជនជាតិខ្មែរ ប៉ុន្តែអ្នកគាំទ្រនៅតែគិតអំពីកម្ពស់មិនសូវជាខ្ពស់ដែលវាជាកត្តាចាំបាច់ក្នុងឆាកអន្តរជាតិ។
ចំណែកកញ្ញា រក្សា មកពីរាជធានីភ្នំពេញក៏បានទាក់ចិត្តអ្នកគាំទ្រផងដែរ ដោយពួកគេមានអារម្មណ៍ថា មន្តស្នេហ៍និងភាពទាក់ទាញនៃការឆ្លើយសំណួររបស់កញ្ញាគឺជាអ្វីដែលចៅក្រមដាក់ពិន្ទុពេញចិត្ត។
ទន្ទឹមនេះ កញ្ញា ពិសី មកពីខេត្ត ព្រៃវែង ក៏ជាមនុស្សដែលគេចាប់អារម្មណ៍ផងដែរនៅក្នុងកម្មវិធីនេះនៅពេលនាងបង្ហាញភាពសប្បាយរីករាយនិងទាក់ទាញអំឡុងពេលដើរ។
ក្នុងចំណោមភ្ញៀវកិត្តិយសដែលបានចូលរួមកម្មវិធីនេះ គឺមានម្ចាស់គ្រងមកុដឆ្នាំ២០១៧កញ្ញា រឿន ណាត និងកញ្ញា សំណាង អាលីណា ដែលជាម្ចាស់ការពារមកុដបវរកញ្ញាដោយអ្នកទាំងពីរសុទ្ធតែបានចូលរួមនៅបរទេសតំណាងឲ្យប្រទេសកម្ពុជា។
ខណៈដែលកម្មវិធីប្រកួតបវរកញ្ញាជាតិនិងអន្តរជាតិជាច្រើនបានលុបចោលនិងពន្យារពេលនោះ កម្មវិធីប្រកួតបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជាលើកទី៤ នឹងត្រូវធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី១២ខែវិច្ឆិកាហើយរាត្រីបំពាក់មកុដនឹងត្រូវផ្សាយនៅថ្ងៃទី២៩ ខែវិច្ឆិកាតាមទូរទស្សន៍ប៉ុស្តិ៍បាយ័ន។
លោក Romyr Libo-on ប្រធានអ្នករៀបចំកម្មវិធីប្រកួតបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជាបាននិយាយថា “ដោយសារតែជំងឺរាតត្បាតកូវីដ១៩ ផែនការផលិតកម្មរបស់យើងគឺត្រូវប្រកាន់ខ្ជាប់នូវពិធីសារសុវត្ថិភាពហើយយើងអនុវត្តវិធានការការពារសុខភាពដូចជាគម្លាតរាងកាយនៅខាងក្រោយឆាក ទស្សនិកជនរបស់យើងក៏មានកន្លែងអង្គុយមានកំណត់ ហើយយើងបានចាត់ចែងតែសកម្មភាពខាងក្រៅ ដែលសំខាន់និងពាក់ព័ន្ធប៉ុណ្ណោះ”។
មុនពេលចូលរួមប្រកួតប្រជែង បេក្ខជននឹងចូលរួមក្នុងសកម្មភាពផ្សេងៗដើម្បីផ្សព្វផ្សាយអំពីព្រះរាជាណាចក្រជាពិសេសអំពីទីតាំងប្រវត្តិសាស្ត្រ។
ខណៈពេលនៅសល់ពីរបីសប្តាហ៍ទៀតមុនរាត្រីបំពាក់មកុដចូលមកដល់ បេក្ខជននឹងមានការប្រកួតប្រជែងដែលកាន់តែរំភើបនិងតានតឹងខណៈប្រទេសកម្ពុជាមានគោលបំណងបន្តវត្តមានរបស់ខ្លួនជាអន្តរជាតិដើម្បីលើកកម្ពស់សម្រស់នារីខ្មែរនិងវប្បធម៌របស់ប្រទេស៕