ពានសម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ជាតិ ចាប់ផ្ដើមប្រកួតថ្ងៃនេះ ខណៈព្រះខ័នរាជ ត្រៀមខ្លួនរួចរាល់ដើម្បីការពារជើងឯក
ពានរង្វាន់សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន លើកទី១៨ ឆ្នាំ២០២៤/២៥ (ថ្នាក់ជាតិ) នឹងចាប់ផ្ដើមការប្រកួតវគ្គ ៦ក្រុមចុងក្រោយ នៅថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ស្របពេលក្រុមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង បានបង្ហាញការត្រៀមខ្លួនរួចរាល់ ដើម្បីការពារតំណែងជើងឯករបស់ខ្លួន ។
លោក ខេង សុបញ្ញា អ្នកចាត់ការទូទៅក្រុមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង បានលើកឡើងថា ទោះបីក្លិបមមាញឹកច្រើន ទាំងពានក្នុងស្រុក និងអន្ដរជាតិ តែក្រុមខ្លួន បានត្រៀមខ្លួនរួចរាល់ សម្រាប់ការប្រកួតនីមួយៗ ដូចការលើកឡើងរបស់លោក Pep Munoz ថា ការប្រកួតកាន់តែច្រើន កីឡាករកាន់តែច្រើន ។ ដូច្នេះក្លិបនៅតែមានគោលដៅខ្ពស់ សម្រាប់ការប្រជែងពានរង្វាន់សម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ជាតិឆ្នាំនេះ ។
សម្រាប់ការបើកទំព័រថ្មី នៃយុទ្ធនាការការពារតំណែងជើងឯកនេះដែរ ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង នឹងត្រូវជួបសមាគមកីឡាបាល់ទាត់ខេត្តកែ នគេ នៅ្នុងវគ្គ ១៦ក្រុមចុងក្រោយ ខណៈជំនួបជើងទី១ រវាងក្រុមទាំងពីរ ត្រូវផ្លាស់ប្ដូរពីកីឡដ្ឋានខេត្តកែប ទៅប្រកួតនៅទីលានវិទ្យាល័យ ហ៊ុន សែន ចំការដូង នាវេលាម៉ោង ៣៖៣០នាទីរសៀលថ្ងៃទី១៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ។
ដំណាលគ្នាផងដែរ នៅរសៀលថ្ងៃពុធនេះ ក៏នឹងមានការប្រកួត ២គូផ្សេងទៀត សម្រាប់ជំនួបជើងទី១ ក្នុងវគ្គ ១៦ក្រុមចុងក្រោយ នៃពានរង្វាន់សម្ដេចតេជោ-ថ្នាក់ជាតិ ឆ្នាំ២០២៤/២៥ ដោយក្រុមបឹងកេត ត្រូវជួបក្រុមមន្ទីរអប់រំ យុវជន និងកីឡាខេត្តកំពង់ចាម នៅទីលានវិទ្យាល័យព្រះសីហនុ និងក្រុមវិសាខា ត្រូវជួបក្រុមឡាយអ៊ិនឃីង ខេត្តសៀមរាប នៅកីឡដ្ឋាន SRU ខេត្តសៀមរាប៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា