កីឡាករជឺជីតស៊ូ សុបញ្ញា ចេញទៅហាត់នៅអាមេរិក ៣ខែ ដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាពត្រៀមការប្រកួតអន្ដរជាតិ
កីឡាករជឺជីតស៊ូជម្រើសជាតិកម្ពុជា មឿនលីម សុបញ្ញា បានធ្វើដំណើរទៅកាន់សហរដ្ឋអាមេរិកហើយ ដើម្បីធ្វើការហ្វឹកហាត់រយៈពេល ៣ខែ នៅ Art of Jiu-Jitsu (AOJ) ដែលជាមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះបណ្ដាលដ៏ល្បីល្បាញនៅទីក្រុង Costa Mesa រដ្ឋកាលីហ្វ័រញ៉ា សហរដ្ឋអាមេរិក។
យោងតាមការជូនដំណឹងរបស់សហព័ន្ធ ការបោះជំរំហ្វឹកហាត់ដើម្បីពង្រឹងសមត្ថភាពត្រៀមការប្រកួតថ្នាក់ជាតិ និងអន្ដរជាតិរបស់កីឡាករឆ្នើមកម្ពុជារូបនេះ ទទួលបានការឧបត្ថម្ភគាំទ្រទាំងស្រុងពីលោក ទូច សុភ័ក្រ និងភរិយា ដើម្បីផ្ដល់ឱកាសឲ្យ សុបញ្ញា បានហ្វឹកហាត់កម្រិតខ្ពស់ជាមួយគ្រូបង្វឹក និងកីឡាករ-កីឡាការិនីកម្រិតខ្ពស់នៅអាមេរិក ។
ប្រភពដដែលបន្ដថា មឿនលីម សុបញ្ញា នឹងត្រឡប់មកកម្ពុជាវិញ កំឡុងបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ នាខែមេសាខាងមុខ ដើម្បីត្រៀមខ្លួនចូលរួមការប្រកួតប្រជែងជាច្រើន ដូចជាំការប្រកួតជើងឯកអាស៊ី នៅហ្សកដានី ការប្រកួតជើងឯកពិភពលោក នៅប្រទេសថៃ និងស៊ីហ្គេ លើកទី៣ នៅប្រទេសថៃ ព្រមទាំងការប្រកួតជើងឯកអាស៊ីអាគ្នេយ៍ នៅហ្វីលីពីនជាដើម ។
តាមរយៈការហ្វឹកហាត់រយៈពេល ៣ខែនៅអាមេរិកនេះ ថ្នាក់ដឹកនាំសហព័ន្ធ បានដាក់ក្ដីរំពឹងខ្ពស់ថា សុបញ្ញា នឹងអាចអភិវឌ្ឍន៍សមត្ថភាពបានកាន់តែប្រសើរ ដើម្បីត្រៀមការប្រកួតអន្ដរជាតិទាំងអស់នេះ ពិសេសដើម្បីដណ្ដើមនូវមេដាយកិត្តិយសជូនជាតិមាតុភូមិបន្ថែមទៀត ។
គួរដឹងថា មជ្ឈមណ្ឌល Art of Jiu-Jitsu គឺជាកន្លែងប្រមូលផ្ដុំដោយគ្រូបង្វឹកលំដាប់ពិភពលោក ដែលបានបង្កើតនូវអត្តពលិកជើងឯកពិភពលោក និងគ្រូបង្វឹកជាច្រើន ក្នុងនោះក៏មានវត្តមានវីរកីឡាការិនីឆ្នើមកម្ពុជា ខាន់ ចេសា ផងដែរ៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា