ព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង នឹងធ្វើគ្រប់យ៉ាង ដើម្បីដណ្ដើម ៣ពិន្ទុជាមួយ Thanh Hoa ល្ងាចនេះ
ក្រុមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង នឹងត្រូវជួបក្រុមម្ចាស់ផ្ទះ Dong A Thanh Hoa នាវេលាម៉ោង ៦ល្ងាចថ្ងៃទី២២ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥ នេះ ក្នុងយុទ្ធនាការប្រកួតជើងឯកក្លិបបាល់ទាត់អាស៊ីអាគ្នេយ៍ ឆ្នាំ២០២៤/២៥ ពូលA នៅកីឡដ្ឋានរបស់ម្ចាស់ផ្ទះ នាខេត្ត Thanh Hoa ប្រទេសវៀតណាម ខណៈលោក Pep Munoz គ្រូបង្វឹកក្រុមជើងឯកលីគកំពូលកម្ពុជាថា នឹងធ្វើគ្រប់យ៉ាង ដើម្បីដណ្ដើមជ័យជម្នះក្នុងការប្រកួតដ៏សំខាន់នេះ ។
ថ្លែងក្នុងសន្និសីទសារព័ត៌មានមុនការប្រកួត នៅល្ងាចថ្ងៃអង្គារ លោក Pep បានសម្ដែងការចាប់អារម្មណ៍ ចំពោះរបៀបលេងរបស់ក្រុម Thanh Hoa ដែលកំពុងធ្វើបានល្អ ទាំងក្នុងលីគ និងពានអន្ដរជាតិ ។ យ៉ាងណាលោកថា នេះគឺប្រៀបដូចជាការប្រកួតផ្ដាច់ព្រ័ត្រ ដែលក្រុមខ្លួនមិនអាចបង្កកំហុសបានឡើយ ដើម្បីឈានទៅប្រជែង ៣ពិន្ទុជាមួយពួកគេ និងរក្សាឱកាសប្រជែងកៅអីវគ្គបន្ដ នៃពានរង្វាន់ប្រចាំតំបន់នេះ ។
គួរដឹងថា ក្រៅពីជំនួបរវាងក្រុមកំពុងរលេខ២ Dong A Thanh Hoa និងក្រុម្រះខ័នរាជស្វាយរៀង ដែលកំពុងឈរលេខ៥ ក្នុងពូល ថ្ងៃនេះ ក៏មានជំនួបពូលA ចំនួន ២គូផ្សេងទៀត រួមមានក្រុមកំពូលតារាង PSM Makasar របស់ឥណ្ឌូនេស៊ី ជួបក្រុមម្ចាស់ផ្ទះ Terengganu FC របស់ម៉ាឡេស៊ី និងក្រុម Shan United របស់មីយ៉ាន់ម៉ា ត្រូវបើកទ្វារផ្ទះទទួលក្រុមខ្លាំងថៃ BG Pathum United ។
បច្ចុប្បន្នក្រុម PSM Makasar ឈរកំពូលតារាងមាន ៧ពិន្ទុ តាមពីក្រោយដោយក្រុម Dong A Thanh Hoa និងក្រុម BG Pathum ដែលរកបាន ៥ពិន្ទុស្មើគ្នា និងក្រុម Terengganu FC ឈរលេខ៤ រកបាន ៤ពិន្ទុ នាំមុខក្រុមព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង ដែលឈរលេខ៥ និងរកបាន ៣ពិន្ទុ ។ ដោយសារក្រុមនីមួយៗ នៅសល់ ២ប្រកួតក្នុងដៃ ដូច្នេះព្រះខ័នរាជស្វាយរៀង នឹងមានឱកាសប្រជែងកៅអីវគ្គបន្ដ ប្រសិនបើអាចយកឈ្នះក្រុម Dong A Thanh Hoa តែចាញ់ នឹងក្រុមតំណាងកម្ពុជានេះ នឹងត្រូវអស់ឱកាសតែម្ដង ៕ អត្ថបទ លី ឈុនឡា